ZWIEDZANIE I REKREACJA AQUAPARK, KINO IMAX

Dzień 1

- przyjazd do Krakowa, zakwaterowanie w hotelu.

 • Kino IMAX - 1-godzinny seans filmowy zrealizowany w technice trójwymiarowej
 • Wizyta w Parku Wodnym w Krakowie (zjeżdżalnie, jakuzzi, rollercoaster), 2–godzinny relaks.

- powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

- śniadanie, zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem:

 • Droga Królewska- Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Dom Jana Matejki, ul. Kanonicza, Dom Długosza
 • Rynek Główny- Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza)
 • Dzielnica Uniwersytecka- Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum
 • Wzgórze Wawelskie– wejście do Katedry, Grobów Królewskich i Dzwonu Zygmunta, dziedzińce, pałac królewski

- przejazd do Kopalni Soli w Wieliczce wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Zwiedzanie kopalni oraz podziemnej ekspozycji muzealnej z przewodnikiem (ok. 3 godzin).

Dzień 3

- śniadanie, wykwaterowanie w hotelu, zwiedzanie Krakowskiego Kazimierza:

 • Kazimierz chrześcijański - Kościół na Skałce, plac Wolnica, kościół Bożego Ciała, kościół św. Katarzyny
 • Kazimierz żydowski - synagogi (Tempel, Kupa, Izaaka, Wysoka, Na Górce, Poppera, Remuh, Stara), dawny rynek żydowski, ul. Szeroka, Wielka Mykwa, cmentarz Remuh
Rezerwacja

Zapraszamy do wypełnienia formularza. Dzięki temu będziemy mogli przygotować ofertę dopasowaną do Państwa oczekiwań.
Oddzwonimy w ciągu 24h lub odpowiemy na maila.

DZIEŃ

Przyjazd do Krakowa i zakwaterowanie w hotelu. Następnie pojedziemy do kina IMAX, gdzie zobaczymy seans filmowy w technice trójwymiarowej. Potem oddamy się wodnemu szaleństwu w krakowskim Aquaparku, gdzie czeka mnóstwo atrakcji dla małych i dużych.  Powrót do miejsca zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa.  Wraz z przewodnikiem przespacerujemy się Drogą Królewską, którą niegdyś przejeżdżali goście, aby odwiedzić króla w jego zamku na Wawelu.

Zobaczymy Pomnik Grunwaldzki, a następnie Barbakan, który pełnił kiedyś funkcję obronna przed najeźdźcami.

 Idąc dalej ujrzymy Bramę Floriańską, która prowadzi do ul. Floriańskiej, najbardziej znanej ulicy w Krakowie z pięknymi kamienicami, restauracjami czy sklepami. Również na tej ulicy znajduje się dom słynnego polskiego malarza, czyli Jana Matejki. Namalował on znane wszystkim obrazy takie jak: „Bitwa pod Grunwaldem” czy „ Konstytucja 3 Maja”.

Idąc dalej dojdziemy do Rynku Głównego, na który znajdują się: Kościół Mariacki z słynnym Ołtarzem Wita Stwosza, Wieża Ratuszowa oraz  Sukiennice, gdzie obecnie  znajdują się sklepy z pamiątkami i rękodziełem, a na piętrze jest Galeria Malarstwa  i Rzeźby XIX wieku.

Wychodząc z Rynku ulicą Św. Anny dojdziemy do miejsca, gdzie znajdują się: Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum. Wszystkie te budynki należą do najstarszej uczelni w Krakowie, czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Następnie pójdziemy na ul. Kanoniczą, gdzie jest Dom Jana Długosza, który był polskim kronikarzem, duchownym i historykiem.

Wychodząc z Domu Długosza zobaczymy wielkie wzgórze, jest to Wzgórze Wawelskie na którym znajduje się Zamek Królewski, Katedra wraz z grobowcami królewskimi , Dzwon Zygmunta, oraz dziedzińce. Na początek zaczniemy zwiedzanie od Katedry, oraz zobaczymy krypty: Stefana Batorego, rodziny Władysława IV Zygmuntowskie, Wazów. Potem udamy się do Dzwonu Zygmunta, który znajduje się w Wieży Zygmuntowskiej i został ufundowany przez Zygmunta I Starego. Potem zobaczymy Zamek Królewski, gdzie żyli uwcześni władcy oraz znajdują się tam także arrasy, czyli pięknie zdobione tkaniny zamówione przez Zygmunta Augusta wykonane w  Brukseli.  Powrót do miejsca zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie i wykwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Krakowskiego Kazimierza, a dokładnie zobaczymy 2 segmenty : Kazimierz chrześcijański, Kazimierz żydowski. W pierwszym segmencie zwiedzimy Kościół na Skałce, który według legendy jest sanktuarium męczeństwa Św. Stanisława, a obecnie znajduje się tam kościół i klasztor zakonu paulinów. Następnie pójdziemy na Plac Wolnicy, gdzie znajduje się Kościół Bożego Ciała- gotycka bazylika. Idąc dalej zobaczymy kościół Św. Katarzyny. Potem będziemy zwiedzać Kazimierz żydowski, a zaczniemy od Synagog, czyli Synagogi Tempel, Kupa, Izaak, Wysoka, Na Górce, Poopera, Remuh, Stara. Następnie przejdziemy na dawny rynek żydowski i ul. Szeroką, która znajduje się tuz koło cmentarza Remuh oraz Wielka Mykwa. Budynek Mykwy został zbudowany w 1567 roku dla potrzeb członków gminy żydowskiej w Krakowie, natomiast cmentarz Remuha jest  najstarszym cmentarzem żydowskim w Krakowie i jednym z najstarszych w Europie. Powrót do domu.  

CENA ZAWIERA

 • 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolację
 • usługę przewodnicką w Krakowie i Wieliczce
 • zwiedzanie krakowskiego Kazimierza z przewodnikiem
 • 1 osoba do opieki na 15 uczestników – bezpłatnie

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Istnieje możliwość zamówienia transportu autokarowego lub rezerwacji biletów PKP do Krakowa.

Prosimy o kontakt w sprawie kalkulacji imprezy.

Close Menu