1. Szlak Wzgórzem Wawelskim - zamek królewski, Katedra, Smocza Jama, Trakt Królewski, rynek, Kościół Mariacki

Smocza Jama

Jest prawdopodobnie najsłynniejszą jaskinią w Polsce i jest przy tym świetną atrakcją dla dzieci. Legendy o tym, że grasował w niej wielki i groźny Smok Wawelski, sięgają przełomu XII i XIII wieku. Zachęcamy, aby przemierzyć całą, długą na 270 m jaskinię i na własne oczy sprawdzić w jakich warunkach ponoć pomieszkiwał niebezpieczny gad.

Krakowska Droga Królewska

Na trasie tej znajdują się różne atrakcje, które mogą umknąć turystom, nieoprowadzanych przez doświadczonego przewodnika. Na całej długości szlaku, znajduje się wiele ciekawych i pięknych kościołów (np. św. Andrzeja czy kościół Franciszkanów) oraz innych historycznych budynków – w tym np. dom słynnego Jana Matejki. Jeśli chcesz właściwie poznać zabytki i atrakcje Krakowa, to drogą królewską po prostu musisz przejść!

Rynek Główny

Jest to z pewnością jeden z najpiękniejszych tego typu zabytków w Europie, a być może nawet na świecie. Znajdujące się na rynku Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza czy też Wieża Ratuszowa są zabytkowymi atrakcjami, które rokrocznie przyciągają wielu turystów z całego świata. Jeśli chcesz poczuć wyjątkową atmosferę Krakowa, która otaczała i inspirowała rozmaitych ludzi, to powinieneś odwiedzić Główny Rynek.

Kościół Mariacki

Każdy Polak, zarówno młodszy, jak i starszy, z pewnością słyszał o tym kościele, który jest jednym z najpopularniejszych tego typu zabytków w Europie. Jest on często główną, najważniejszą atrakcją dla wielu turystów, którzy chcą podziwiać jego gotycką budowę, zachwycić się bogato zdobionym ołtarzem projektu samego Wita Stwosza czy posłuchać wydobywającego się z wieży kościoła słynnego hejnału.

Zamek królewski

Jeśli zastanawiasz się, co jeszcze warto zobaczyć w Krakowie – królewski zamek jest atrakcją obowiązkową do zwiedzenia. Eklektyzm tego obiektu, spowodowany setkami lat zniszczeń, grabieży i szybko postępujących remontów sprawia, że wprawia on w zachwyt wielu historyków sztuki. Jeśli pragniesz zobaczyć jak żyli słynni królowie znani z kart podręczników, to dobrym pomysłem byłoby zwiedzenie właśnie zabytkowego zamku królewskiego.

Katedra na Wawelu

To właśnie w niej odbywały się koronacje królów Polski. Jest także miejscem, w którym władcom Polski i przywódcom politycznym odprawiano pogrzeby. Znajdują się tam również groby Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego oraz Cypriana Kamila Norwida. Niewątpliwie, jest to ciekawy zabytek warty zwiedzenia, który przybliży wszystkim turystom historię naszego kraju.

2. Szlak Młodej Polski - Rydlówka, muzeum Wyspiańskiego, muzeum Mehoffera, Kościół Franciszkanów, Jama Michalika

- Rydlówka - znajduje się na terenie  Bronowic Małych.  Jest to dom zbudowany w latach 1894-1895 przez  malarza Włodzimierza Tetmajera dla swojej rodziny. W tym czasie, pod koniec XIX w., Bronowice Małe były wsią podkrakowską i często były odwiedzane przez krakowskich artystów, którzy zainteresowani barwnym folklorem i wiejskim krajobrazem malarze szukali tu tematów do swoich obrazów.

- Muzeum Wyspiańskiego - odział Muzeum Narodowe w Krakowie mieszczący się w zabytkowej kamienicy w Krakowie. Prezentowane są tam autorskie prace Wyspiańskiego ilustrujące wszystkie dziedziny jego artystycznych zainteresowań.

- Muzeum Mehoffera - to muzeum powstałe w domu artysty, którego wnętrza urządzono w sposób jak najbardziej zbliżony do stanu z okresu, kiedy mieszkał tutaj Józef Mehoffer z rodziną. Zachowano pierwotne przeznaczenie pokoi, a także częściowo wyposażono je w autentyczne przedmioty i dzieła należące do artysty.

- Kościół Franciszkanów - przybyłych do Krakowa z Pragi, pochodzi z XIII wieku, a jego fundatorem był prawdopodobnie książę Bolesław Wstydliwy. Świątynię budowano od roku 1237 (przybycie do Krakowa Franciszkanów) do roku 1269. Kościół Franciszkanów jest jedną z pierwszych ceglanych budowali miasta Krakowa. Wewnątrz kościoła zwracają uwagę piękne witraże zaprojektowane przez Stanisława Wyspiańskiego.

- Jama Michalika - kawiarnia, gdzie  narodził się duch Młodej Polski i powstał literacki kabaret Zielony Balonik. To tutaj bawiła się krakowska bohema, a wieczorami w satyryczny sposób przedstawiano polityczną i społeczną sytuację Krakowa.

3. Wierzenia i obyczaje żydowskie, czyli "Z wizytą na krakowskim Kazimierzu" - Synagoga Stara, Synagoga Remuh, kirkut, ulica Szeroka, Plac Nowy, Synagoga Wysoka

- Synagoga Stara - znajduje się na krakowskim Kazimierzu, Przed budynkiem, od strony ul. Szerokiej znajduje się dziedziniec ze schodami prowadzącymi do ulicy, bowiem synagoga położona jest poniżej jej poziomu. Synagoga powstała prawdopodobnie pod koniec XV wieku. Jej budowa związana jest z wydanym w 1495 r. dekretem króla Jana Olbrachta nakazującym Żydom przeniesienie się z Krakowa na Kazimierz.

-Synagoga Remuh - Synagoga jest drugim najstarszym żydowskim domem modlitwy w Krakowie, poprzez co pierwotnie zwana była Nową. Jest obecnie jedną z dwóch czynnych synagog w mieście i jedyną w której regularnie odbywają się nabożeństwa. Zgodę na budowę tej synagogi wyjednał u samego Zygmunta Augusta zamożny kupiec Isserl ben Józef. Miał to być dar dla jego syna Mojżesza Isserlesa, zwanego Remuh. Żydów z całego świata przyciąga tu grób Mojżesza Isserlesa (zm. 1572 r.).

-Kirkut - czyli Nowy cmentarz żydowski.  i jest jedną z niewielu wciąż czynnych nekropolii wyznania mojżeszowego w Polsce. Cmentarz powstał w 1800 roku i do czasu wybuchu II wojny światowej zajmował powierzchnię 22 hektarów. W czasach Holocaustu te dwa cmentarze znalazły się na terenie nazistowskiego obozu pracy Kraków-Płaszów.

- Ulica szeroka - Ulica jest właściwie wydłużonym placem, ze starymi synagogami, pałacem i majestatycznymi domami z XVI, XVII i XVIII w.

- Plac Nowy - to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Krakowa: położony wśród zabytkowych budynków, z centralnym punktem – Okrąglakiem, wokół którego znajdują się liczne lokale gastronomiczne. Handluje się tu także produktami rolnymi, artykułami spożywczymi i przemysłowymi, ale przede wszystkim organizuje giełdy tematyczne.

- Synagoga Wysoka - powstała jako trzecia z kolei w żydowskim mieście w Kazimierzu, po synagogach Starej i Nowej (Remu). Nazwa synagogi pochodzi stąd, że jej sala modlitw umieszczona została na piętrze budynku. To nietypowe usytuowanie modlitewni podyktowane było względami bezpieczeństwa: synagoga stała przy bramie żydowskiego miasta, a więc w miejscu szczególnie ruchliwym, pełnym ulicznego zgiełku i w bardzo bliskim w tym czasie sąsiedztwie chrześcijańskich posesji.

4.Szlak Legend Krakowskich - Wzgórze Wawelskie, Smocza Jama, Trakt Królewski, Kościół Mariacki, Barbakan

[]

- Wzgórze Wawelskie- siedziba królów Polski, „Legenda o kamieniu na Wawelu”

Legenda głosi, że wawelskie wzgórze kryje w swym wnętrzu mistyczny, święty kamień - czakram. Na całym świecie istnieje tylko siedem takich magicznych kamieni: w Delhi, Mekce, Delfach, Jerozolimie, Rzymie, Velehradzie i w naszym Krakowie. Czakram strzeże Wawelu, a razem z nim całego miasta. Święty kamień podkreśla także wyjątkowość i sakralność tego miejsca. Dla osób wtajemniczonych jest on źródłem niebywałej mocy i siły duchowej. To właśnie tej tajemniczej mocy Kraków z Wawelem zawdzięcza swoją świetność.

-Smocza Jama- tutaj według legendy zamieszkiwał smok Wawelski, który został zgładzony przez dzielnego Szewczyka Dratewkę. To właśnie ten chłopak wymyślił sprytny plan pokonania smoka. Zabił on barana, wypchał go siarką i smołą, a następnie podrzucił pod smoczą jamę. Potwór, aby ugasić pragnienie, tak długo pił wiślaną wodę, aż pękł. I taka oto po smoku Wawelskim została tylko jama, w której mieszkał.

- Trakt Królewski- Historyczna droga, którą do miasta wjeżdżali królowie na koronacje, księżniczki, chcące poślubić polskiego władcę, posłowie, udający się do króla na Wawel, czy orszaki pogrzebowe królów i wybitnych osób spoczywających w Katedrze na Wawelu, Krypcie Zasłużonych Na Skałce, czy też na słynnych krakowskich cmentarzach.

-Kościół Mariacki-  legenda o wieżach
Do jego budowy zatrudniono dwóch braci. Budowa przebiegała bardzo sprawnie i szybko dotarła do etapu wznoszenia wież. Starszy brat zajął się budową wieży południowej, a młodszy północnej. Początkowo prace szły bardzo równo lecz po pewnym czasie wieża starszego z braci zaczęła górować nad wieżą młodszego.Na takie chwile tylko czeka diabeł. Przyleciał do młodszego brata i szepcze mu do ucha:

- Nie możesz pozwolić, żeby Twój starszy brat był lepszy od ciebie. Musisz coś z tym zrobić. Nie będziesz przecież pośmiewiskiem dla mieszkańców Krakowa.

Słowa te ogłupiły chłopaka, który wspiął się po wieży do brata. Gdy tylko go zobaczył sięgnął za nóż i przebił mu serce. Wtedy też opamiętał się, uświadomił sobie swój czyn i z rozpaczy rzucił się z wieży.
Mieszkańcy Krakowa zakończyli po tych wydarzeniach budowę kościoła. Obie wieże mimo nierównej wielkości przykryli dachem, a nóż, który posłużył do zabójstwa powiesili w bramie Sukiennic, aby był pamiątką i przestrogą.

-Barbakan- Zaczęto go budować, ponieważ spodziewano się ataku ze strony wroga.  Krakowski Barbakan powstał w latach 1498-1499 jako element uzupełniający krakowską fortyfikację. Stanowił tzw. przedbramę dla Bramy Floriańskiej i był z nią połączony tzw. szyją. Był przy tym najmocniejszym elementem rozbudowywanej przez wieki krakowskiej fortyfikacji. Kamień węgielny pod budowę Barbakanu położył podobno sam polski król Jan Olbracht, który później osobiście nadzorował prace budowlane i nie szczędził na nie pieniędzy. Budowa Barbakanu przebiegała bardzo sprawnie, z uwagi na zagrożenie państwa ze strony wrogich narodów – Wołochów, Tatarów i Turków.

Barbakan posiadał 130 strzelnic. Były one rozmieszczone w szachownicę na czterech kondygnacjach i przystosowane do użycia broni palnej. Budowlę wieńczyły wysunięte przed jej lico ganki, czyli machikuły, przez które wylewano na najeźdźcę wrzący olej, stopiony ołów czy ostrzeliwano go pociskami. Na szczycie machikuł umieszczono siedem obserwacyjnych wieżyczek, na które wchodzono wyłącznie przy pomocy drabin.

5.Podziemia Rynku Głównego

Muzeum w całości znajduje się pod płytą Rynku Głównego. Podziemia Rynku to swoisty, niezwykły rezerwat reliktów najstarszych budowli świeckich, kamiennych dróg, drewnianych krawężników, wodociągów i murów miejskich w Krakowie. Na wystawach podziemnej trasy zgromadzono też liczne eksponaty związane z kupiectwem i mieszczaństwem. To swoista podróż w odległą przeszłość, ale najbardziej fascynujące jest to, że tej podróży towarzyszy zwiedzającym nowoczesna, zaawansowana technika komputerowa i holograficzna wzmacniająca wrażenia i atmosferę Krakowa sprzed 700 lat, kiedy jeszcze o takiej technologii nawet nie śniło się ludziom.

6. Park Wodny

Park Wodny w Krakowie to największy kryty aquapark w Polsce i jeden z największych w Europie. Oferuje wiele wodnych atrakcji: basen sportowy, basen rekreacyjny, basen z falą, rury i zjeżdżalnie wodne, jacuzzi, rwącą rzekę, ogromną fontannę smoka, basen z falą, hydromasaże itd.

7. Rejs statkiem po Wiśle

 

Zapierające dech w piersiach widoki, niezapomniane chwile spędzone na statku, żegluga pośród najpiękniejszych zabytków Krakowa oraz do Tyńca.

8. Szlak architektury

 

255 najcenniejsze i najciekawsze zabytkowe obiekty drewniane tworzą Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce. Na Szlaku znalazły się malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej.

9. "Ogród Doświadczeń" - park edukacyjny z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki

 

Jest to park edukacyjny, zwiedzanie Ogrodu polega na doświadczaniu sensorycznym – zwiedzający mogą dotykać instalacji stanowiących eksponaty, mają okazję różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów każdy może wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Wystawa przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Sporo u nas zakątków zachęcających do wypoczynku w kontakcie z przyrodą.

10. Szlak fortyfikacji

 

[]

Kraków jest jednym z niewielu miast Europy, w którym obok prawie kompletnie zachowanej twierdzy austriackiej (Twierdza Kraków), przetrwały też i starsze obiekty architektury obronnej: resztki średniowiecznych murów miejskich, obwarowania wzgórza wawelskiego oraz fortyfikacje z czasów insurekcji kościuszkowskiej (XVIII w.). Większość średniowiecznych murów miejskich zburzono na początku XIX w. Zrealizowano wówczas koncepcję miasta otwartego i w miejscu obwarowań urządzono park miejski, nazwany później Plantami. Przed wyburzeniem obronił się Barbakan – znakomity przykład budownictwa obronnego z XV w., przetrwała też jedna brama miejska (Brama Floriańska) i trzy baszty.

11. Fabryka czekolady- Krakowska Manufaktura Czekolady

 

[]

Krakowska Manufaktura Czekolady to miejsce nie tylko dla miłośników czekolady. W samym sercu Krakowa łączą się tradycje czekoladowe z terenów całej Galicji. Każda czekoladowa figurka i pralinka łączy w sobie lata doświadczeń krakowskich cukierników i talent dzisiejszych młodych czeladników, wykonujących z dbałością każdą pojedynczą sztukę czekolady.

12. Muzeum inżynierii

 

[]

Muzeum znajduje się w budynku dawnej zajezdni pierwszego wąskotorowego tramwaju elektrycznego. Gromadzi eksponaty związane z rozwojem komunikacji miejskiej, elektrowni, gazownictwa, gospodarki komunalnej oraz zabytki historii techniki.

13. Muzeum Farmacji

 

[]

Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego, założone w 1946 roku, jest jednym z nielicznych muzeów tego typu na świecie. Zgromadzone eksponaty obrazują historię aptekarstwa od wieków średnich po czasy współczesne. Są wśród nich naczynia apteczne, w tym okazały zbiór majolik z różnych europejskich manufaktur, moździerze różnych wielkości i kształtów, sprzęt laboratoryjny i utensylia apteczne, surowce lecznicze, pamiątki po wybitnych farmaceutach, kolekcja filatelistyczna dotycząca historii farmacji oraz osobliwości związane z dawnym lecznictwem.

14. Fabryka Schindlera

 

[]

Muzeum mieści się w budynku administracyjnym dawnej Fabryki Naczyń Emaliowanych Oskara Schindlera. Wojenna historia fabryki i jej właściciela Oskara Schindlera oraz losy uratowanych przez niego żydowskich więźniów obozu Płaszów są znane, przede wszystkim za sprawą filmu Stevena Spielberga Lista Schindlera. Ekspozycja została podzielona na kilkanaście segmentów poświęconych poszczególnym zagadnieniom tematycznym: wojna 1939 r., rola Krakowa jako ośrodka władzy Generalnego Gubernatorstwa, życie codzienne i rodzinne, los Żydów krakowskich, opór i tajne państwo czy wreszcie dzieje fabryki, ludzi w niej pracujących i jej właściciela Oskara Schindlera. Ważnym elementem wystawy są relacje filmowe i nagrania radiowe, w których mieszkańcy Krakowa opowiadają o swoich przeżyciach z lat 1939–1945.

15. Spektakl teatralny

 

[]

Jeśli chcą Państwo zasmakować trochę kultury, to mamy do dyspozycji kilkanaście teatrów, takich jak: Teatr Bagatela im. T. Boya- Żelaskiego, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie i wiele więcej. Dla dzieci idealnie sprawdzi się Tatr Groteska -szczególnie znany z przedstawień lalkowych.

16.Anikino – Kraina Zabaw Dziecięcych

 

[]

Całoroczna sala zabaw dla dzieci. Znajda Państwo tutaj wyjątkowe atrakcje m. in.: baseny z piłeczkami, trampoliny, zjeżdżalnie, podesty, ścianki wspinaczkowe, domki, samochodziki.

17. Fabryka cukierków

 

[]

Najmniejszej na Świecie Fabryki Cukierków. Nasze łakocie produkujemy ręcznie na bazie technologii zaczerpniętej z XVII i XVIII - wiecznych małych manufaktur. Możliwości wzięcia udziału w pokazach, podczas których można obejrzeć od początku do końca, jak tworzone są cukierki i lizaki, poczuć aromat unoszący się podczas produkcji i na koniec spróbować ciepłego jeszcze cukierka.

18. Magiczny Domek (Głogoczów k/Krakowa - dla młodszych dzieci)

 

[]

Nowoczesne wyposażenie i bajkowy domek sprawią radość niejednemu dziecku. Magiczny Domek powstał z myślą o dzieciach, najmłodszych turystach, które w ramach wolnego czasu oraz wycieczek będą chciały w sposób nietypowy, niebanalny spędzić miło czas w miejscu zupełnie niezwykłym, bajkowym, tajemniczym. Sceneria i otoczenie Magicznego Domku stanowi wymarzone tło do wspaniałej zabawy, edukacji i wypoczynku dla każdego młodszego i starszego Gościa.

19. Rogate Ranczo

 

[]

Rogate Ranczo położone jest w niezwykłej scenerii lasów z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w Zabierzowie pod Krakowem. Wokół otacza nas Las Zabierzowski przez który prowadzą liczne ścieżki dydaktyczne i szlaki turystyczne. "Animacje" Dla dzieciaków przygotowaliśmy bogaty program animacyjny między innymi:
- zabawę w wiosce indiańskiej,
- przejażdżki na kucyku,
- plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i piaskownicami,
- wizytę w naszym mini zoo i karmienie zwierzątek,
- animacje w wiosce kowbojskiej

20. Wioski świata

 

[]

Wokół wielkoformatowej mapy świata powstały zabudowania charakterystyczne dla wszystkich kontynentów - tradycyjna afrykańska wioska, papuaski dom na palach, andyjska chata, oryginalna mongolska jurta, indiańskie tipi, południowoamerykański slums, a także nietopniejące igloo. W domkach podziwiać można oryginalne stroje, instrumenty oraz przedmioty codziennego użytku przywiezione z różnych części świata.

21. Fabryka bombek i pisanek

 

[]

Zwiedzanie fabryki, możliwość udziału w warsztatach plastycznych, malowanie bombek/pisanek.

22. Szlak PRL, Nowa Huta

 

[]

Nowa Huta jest typowym przykładem architektury socrealistycznej, wykorzystującej wzorce renesansowe, które miały symbolizować narodziny nowego człowieka. Odwiedzą Państwo budynki administracji kombinatu, Plac Centralny, tzw. Pałac Dożów i kilka kościołów. W latach 80. Nowa Huta stała się jednym z bastionów ruchu antykomunistycznego. Dla wszystkich, którzy nie pamiętają tamtych czasów, wycieczka jest podróżą pełną egzotyki. Można na niej zobaczyć wiele dziś już zapomnianych wnętrz i przedmiotów, które tworzyły rzeczywistość PRLu.

23. Lotnisko Balice

 

[]

Międzynarodowy port lotniczy położony 11 km na zachód od centrum Krakowa, w miejscowości Balice. Obecnie jest to drugi polski port lotniczy pod względem liczby odprawianych pasażerów, jak i liczby operacji lotniczych.

24. Uniwersytet Jagielloński- warsztaty z fizyki

 

[]

To pokazy doświadczeń fizycznych i wykłady popularyzatorskie przeznaczone dla młodzieży gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych. Chcemy, aby zajęcia te były swego rodzaju krakowskim forum, na którym uczniowie szkół ponadpodstawowych spotykać się będą z ciekawą fizyką oraz wymieniać się spostrzeżeniami i wiedzą na temat interesujących ich problemów z fizyki.

25. Muzeum Lotnictwa

 

[]

Muzeum w Krakowie zlokalizowane na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, gromadzące eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Muzeum wydaje własne publikacje, organizuje imprezy o charakterze edukacyjnym. Jest też uczestnikiem i organizatorem konferencji poświęconych historii lotnictwa i muzealnictwu.

26. Muzeum Przyrodnicze w Krakowie

 

[]

Znajduje się tutaj spreparowany, zachowany w idealnym stanie, prehistoryczny nosorożec włochaty, jedyny na świecie zachowany w całości okaz tego wymarłego ponad 12 tys. lat temu zwierzęcia.
Do dyspozycji gości są również udostępniane wystawy stałe lub okresowe oraz w okresie wakacyjnym jest możliwość karmienia i głaskania zwierząt egzotycznych.

27.Gra miejska

 

[]

To aktywna forma zagospodarowania czasu i przestrzeni. Staje się coraz bardziej popularnym elementem wyjazdów firmowych, uatrakcyjniając szkolenia, imprezy integracyjne, konferencje, czy kongresy. Przykładowe tematy gier miejskich: Porwanie Profesora Einsteina, tajemnice polskich władców, w pogoni za aktem i wiele innych.

28. Muzeum Etnograficzne

 

[]

Muzeum Etnograficzne w Krakowie powstało z pasji i szacunku dla kultur. Dla kultury chłopskiej. Dla kultur europejskich. Dla kultur z odległych kontynentów. To uderzający rys tej najstarszej i największej kolekcji etnograficznej w Polsce.
Prócz obiektów pochodzących z terenów dawnej i współczesnej Polski (zabytków folkloru, rzemiosła, rękodzieła, budownictwa drewnianego, sztuki ludowej), w muzealnej kolekcji znajdują się także unikalne zbiory z innych krajów Europy i pozaeuropejskie

29. Muzeum Armii Krajowej

 

[]

Jest jedyną tego rodzaju instytucją w Polsce upowszechniającą wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym i jego siłach zbrojnych. Dotychczas Muzeum zgromadziło ponad 16 000 muzealiów - głównie darów Żołnierzy AK i ich rodzin rozsianych po całym świecie - pamiątek historycznych, często o charakterze eksponatów-relikwii; w zasobach bibliotecznych znajduje się ok. 13 200 tomów.
Ideą Muzeum AK jest przedstawienie całościowego obrazu polskiego podziemia wraz z jego duchowa genezą oraz kształtu jego dziedzictwa patriotycznego aż po współczesność.

30. Tauron Arena

 

[]

To największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie halowy obiekt widowiskowo-sportowy. Położona jest zaledwie 4 kilometry od Rynku Głównego w Krakowie, w malowniczym otoczeniu Parku Lotników Polskich. Jest także świetnie skomunikowana z resztą miasta. Nasz kompleks składa się z dwóch hal Areny Głównej i Małej Hali tzw. treningowej.

31. Muzeum Figur Woskowych

 

[]

Ideą powstania Polonia Wax Museum była chęć oddania w jak najmniejszych detalach znanych postaci historycznych , świeckich i duchowych, znanych osobistości, polityków i sportowców. Chcemy, abyś mógł poczuć ich obecność, tak jakby naprawdę stali przy Tobie! Oryginalne stroje, atrybuty, czy dekoracje wprowadzić mają określony nastrój.

32. Klockoland

 

[]

To interaktywna wystawa konstrukcji z klocków LEGO oraz Centrum Nauki i Zabawy dla całej rodziny. Zawiera on 3 strefy zabawy: interaktywnej, kreatywnej, warsztatowej.

Close Menu