moon

Magiczny Kraków

Dzień 1

- przyjazd do Krakowa
- zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim:

 • Droga Królewska- Pomnik Grunwaldzki, Plac Matejki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Dom Jana Matejki, ul. Kanonicza, Dom Długosza
 • Rynek Główny- Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza), Pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Św. Wojciecha
 • Dzielnica Uniwersytecka- Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum

- czas na degustacje słynnego krakowskiego przysmaku- czyli obwarzanka
- zakwaterowanie
- obiadokolacja

- nocleg

Dzień 2

- śniadanie

- wizyta w Kościele Franciszkanów,  w Kościele św. Piotra i Pawła oraz w Kościele św. Andrzeja
- zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego wraz z przewodnikiem:

 • Katedra
 • Groby Królewskie
 • Dzwon Zygmunta
 • Dziedzińce
 • Pałac Królewski
 • Smocza Jama

- rejs statkiem  po Wiśle do Opactwa w Tyńcu

- obiadokolacja
- nocleg

Dzień 3

- śniadanie
- spacer po krakowskim Kazimierzu z przewodnikiem krakowskim

 • Synagoga i Cmentarz Remuh - przejście ul. Szeroką pod Synagogą Poppera i dom Heleny Rubinstein.
 • zwiedzanie obiektów z zewnątrz:  Stara Synagoga, Synagoga Wysoka, Hotel Eden, Synagoga Izaaka , Plac Nowy i Synagoga Kupa.

- czas wolny na konsumpcje słynnych krakowskich zapiekanek z Kaźmierza

- wizyta w  Muzeum Podziemiach Rynku w Krakowie
- powrót do domu

Rezerwacja

Zapraszamy do wypełnienia formularza. Dzięki temu będziemy mogli przygotować ofertę dopasowaną do Państwa oczekiwań.
Oddzwonimy w ciągu 24h lub odpowiemy na maila.

DZIEŃ

Przyjazd do Krakowa. Kraków - królewskie miasto  westchnień  i marzeń  wielu Polaków. W podwawelskim grodzie pełno jest wspaniałych zabytków, miejsc kojarzących się z historią Polski, niezwykłych widoków i lokali gastronomicznych z widokiem na  pamiątki naszej przeszłości.  Czy da się zobaczyć całe miasto w ciągu jednego dnia ? Nie, ale jeden dzień w Krakowie może być wspaniałym przeżyciem. Zapraszamy do wspólnej wędrówki.:)

Spotkanie z przewodnikiem. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od Drogi Królewskiej czyli szlaku, którym podążali w dawnych wiekach przybywający do Krakowa królowie i zwycięzcy wodzowie zmierzających na Wawel. Następnie

przy Placu Matejki- zobaczymy Pomnik Grunwaldzki. Potem  przejdziemy spacerkiem  po  krakowskich Plantach. To park otaczający Stare Miasto. Stworzony prawie 200 lat temu na miejscu dawnych murów obronnych

Następnie zobaczymy średniowieczny Barbakan, wybudowany w końcu XV wieku, fragment i świadectwo dawnej struktury obronnej miasta. Warto wejść do środka i popatrzyć na zewnątrz oczami dawnych obrońców miasta. 

Po Barbakanie czas na Bramę Floriańską .To dobra okazja, aby opowiedzieć grupie  jak wyglądały miasta w średniowieczu oraz jak broniono się przed oblegającymi wrogami.

 

Przez ten zachowany fragment dawnych murów obronnych wchodzimy na teren Starego Miasta, na ulicę Floriańską. Warto przyjrzeć się samej bramie i docenić  piękno tej obronnej budowli. Mając bilet z Barbakanu możemy nawet wspiąć się na mury obronne.  Dalej idziemy ulicą Floriańską. Przed nami otwiera się widok na Kościół Mariacki. Mijamy kamieniczki, historyczną Jamę Michalika, miejsce sławnego kabaretu ,,Zielony Balonik". Kilka minut spaceru doprowadza nas do Rynku – centralnego punktu miasta. Pora na krótka przerwę w samym centrum rynku. Na przestronnym rynku zachwyci turystów atmosfera oraz chmary gołębi. Lubią one siadać karmiącym je osobom na rękach, ramionach, a nawet głowie.  
sukiennicach można kupić ciekawe pamiątki z Krakowa. Po zakupowej przerwie wchodzimy do muzeum w Sukiennicach. W muzeum możemy zobaczyć wspaniałe dzieła Jan Matejki z Hołdem Pruskim, obrazy Wyspiańskiego, Rodakowskiego, Stanisławskiego i wielu innych. To ogromny kawałek historii polskiego malarstwa. Z okien i tarasu kawiarni Szał rozpościera się zjawiskowy widok na Bazylikę  Mariacką. Warto zrobić stąd zdjęcia. Obowiązkowo przechodzimy przed  pomnikiem Adama Mickiewicza zwanym  „Adasiem". Następnie udamy się do Kościoła Mariackiego, gdzie o każdej pełnej godzinie z wieży Kościoła rozlega się słynny w całej Polsce- Hejnał Mariacki. Grany jest na trąbce, na cztery strony świata. 

Z nim też wiąże się legenda pochodząca z czasów tatarskiego najazdu na ziemie polskie. Według tej opowieści strażnik pilnujący murów Krakowa ujrzał z daleka zbliżające się wojska tatarskie i zadął w trąbkę, dając mieszczanom sygnał do obrony. Hejnał przerwała tatarska strzała, która ugodziła trębacza. Na pamiątkę tego zdarzenia melodia podczas grania nagle się urywa. W sezonie można wejść na wieżę Kościoła, jednak wspinaczka wymaga kondycji, ponieważ trzeba pokonać 239 schodów. Wewnątrz Kościoła zobaczymy słynny, gotycki Ołtarz Wita Stwosza wyrzeźbiony w drewnie lipowym. Panujący w świątyni półmrok, wspaniała polichromia, przepiękne witraże i zapach palących się świec dają niepowtarzalny nastrój. 

 

Po wyjściu koniecznie musi być obwarzanek z makiem lub solą, zwany też czasami preclem lub bajglem. Jest bardzo krakowski. Z preclem w dłoni oglądamy Rynek a następnie udajemy się do Sukiennic, gdzie można nabyć "krakowskie pamiątki". Na pewno warto zajrzeć do Kościoła św. Wojciecha stojącego nieco krzywo na rynku. Dalej idziemy w kierunku wieży ratuszowej- jedynej ocalonej części gotyckiego Ratusza i ulicy Św. Anny.  Na moment opuszczamy Rynek by podejść do Collegium Maius- najstarszej części najstarszego polskiego uniwersytetu. Dziedziniec Collegium urzeka piękną dachówką, krużgankami i detalami. Dzieci oraz młodzież szczególnie zainteresuje tu interaktywna ekspozycja polegająca na samodzielnym obsługiwaniu 30 modeli przybliżających tajniki funkcjonowania narządów wzroku, słuchu, węchu oraz dotyku.  Wracamy na Rynek. Teraz przechodzimy drugą stroną (od ulicy Szewskiej), mijamy ulubiony bar Piotra Skrzyneckiego, twórcy i animatora piwnicy pod Baranami.  Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie. Dzień zaczniemy od Placu Wszystkich Świętych , gdzie zaglądniemy do kościoła Franciszkanów. W świątyni warto zobaczyć wspaniałe witraże wykonane przez Stanisława Wyspiańskiego. Wracamy na ulicę Grodzką, gdzie dochodzimy do kościoła św. Piotra i Pawła. To pierwsza barokowa świątynia w Polsce wzorowana na kościele Il Gesu w Rzymie. Warto zwiedzić wnętrze, a potem zajrzeć do stojącego obok romańskiego kościoła  św. Andrzeja. To budowla w stylu obronnym przetrwała nawet atak Tatarów. We wnętrzu zaskoczenie, bo wystrój jest barokowy. Po chwili dochodzimy do podnóża Wawelu. Zwiedzanie wzgórza może zająć cały dzień. My jednak nie mamy tak wiele czasu. wchodzimy na wzgórze i kierujemy się do Katedry, a potem do krypt. W Katedrze podziwiać można wspaniałe kaplice renesansowe z Kaplicą Zygmuntowską oraz piękne nagrobki jak choćby Królowej Jadwigi. Wchodzimy na wieżę z Dzwonem Zygmunta. Następnie wchodzimy na dziedziniec arkadowy. Dla chętnych możliwa jest wizyta w Zbrojowni, gdzie zgromadzono bogatą kolekcję militariów oraz Skarbiec- gdzie przechowuje się zabytkowe wyroby złotnicze z dawnego skarbca koronnego. Wśród nich jest Szczerbiec, czyli koronacyjny miecz Królów Polski. Chwila pozytywnego oszołomienia i idziemy zwiedzać Komnaty Wawelskie. Wspaniałe arrasy, kasetony, ściany pokryte kurdybanem. To naprawdę piękne wnętrza.

Z przystani położonej u stóp Wawelu wyruszymy w czterogodzinny rejs statkiem po Wiśle do Opactwa w Tyńcu. Po drodze będziemy mogli zobaczyć Kraków z zupełnie innej perspektywy – od strony rzeki. Rejs prowadzi wspaniałą widokowo trasą biegnącą obrzeżem Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Po prawej stronie miniemy położony na wzgórzu modernistyczny pałacyk w Przegorzałach i leżący w jego pobliżu Instytut Polonijny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kilka kilometrów dalej na Srebrnej Górze zobaczymy słynne Opactwo Kamedułów na Bielanach. A na końcu rejsu dotrzemy do średniowiecznego Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, które było niegdyś stolicą biskupstwa. Robi spore wrażenie jako budowla na skale wyłaniająca się z rzeki. Zakwaterowanie, Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzimy Następnie  krakowski Kazimierz z przewodnikiem . Zobaczymy: Synagogę i Cmentarz Remuh - przejście ul. Szeroką pod Synagogą Poppera i dom Heleny Rubinstein. Następne obiekty zobaczymy z zewnątrz, i będą to: Stara Synagoga, Synagoga Wysoka, Synagoga Izaaka, Synagog Kupa. Podejdziemy pod koszerny Hotel Eden i  omówimy zasad koszerności. Na koniec udamy się na Plac Nowy, gdzie będzie możliwość konsumpcji słynnych krakowskich zapiekanek. Zwiedzimy Muzeum Podziemia Rynku krakowskiego, gdzie czeka wiele atrakcji dla zwiedzających. Powrót do domu.

CENA ZAWIERA

 • 2 śniadania i 2 obiadokolacje
 • opłaty parkingowe, rezerwacyjne, opłaty drogowe
 • 1 osoba opieki na 15 uczestników - bezpłatnie

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Istnieje możliwość zamówienia transportu autokarowego lub rezerwacji biletów PKP do Krakowa.

Prosimy o kontakt w sprawie kalkulacji imprezy.

Close Menu