mountain

Kraków - Wieliczka - Zakopane

Dzień 1

- przyjazd do Krakowa, zakwaterowanie w hotelu
- przejazd do Kopalni Soli w Wieliczce i zwiedzanie kopalni oraz podziemnej ekspozycji muzealnej z przewodnikiem
- powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg

Dzień 2

- śniadanie
- zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem:

  • Droga Królewska- Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Dom Jana Matejki, Kanonicza, Dom Długosza
  • Rynek Główny- Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza)
  • Dzielnica Uniwersytecka- Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum
  • Wzgórze Wawelskie– wejście do Katedry, Grobów Królewskich i Dzwonu Zygmunta, dziedzińce, pałac królewski
Dzień 3

- śniadanie, wykwaterowanie w hotelu
- zwiedzanie Krakowskiego Kazimierza:

  • Kazimierz chrześcijański - Kościół na Skałce, plac Wolnica, kościół Bożego Ciała, kościół św. Katarzyny
  • Kazimierz żydowski - synagogi (Tempel, Kupa, Izaaka, Wysoka, Na Górce, Poppera, Remuh, Stara), dawny rynek żydowski, ul. Szeroka, Wielka Mykwa, cmentarz Remuh

- sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
- przejazd do Zakopanego, zakwaterowanie

Dzień 4

- śniadanie
- wycieczka w Tatry z przewodnikiem
- przejście do Doliny Kościeliskiej lub Chochołowskiej
- powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg

Dzień 5

- śniadanie
- spacer po Krupówkach - czas wolny
- wyjazd kolejką na Gubałówkę
- wyjazd z Zakopanego

Rezerwacja

Zapraszamy do wypełnienia formularza. Dzięki temu będziemy mogli przygotować ofertę dopasowaną do Państwa oczekiwań.
Oddzwonimy w ciągu 24h lub odpowiemy na maila.

DZIEŃ

Przyjeżdżamy do Krakowa- magicznej stolicy Polski, gdzie żył Smok Wawelski, a królowie mieszkali w Zamku na Wawelu. Zakwaterowanie w hotelu.
Następnie wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa  Kulturowego.  Mamy do wyboru tradycyjne zwiedzanie kopalni oraz podziemnej ekspozycji z przewodnikiem (ok. 3 godziny) lub w formie warsztatów jako „Młody górnik”, gdzie dzieci będą mogły naśladować pracę górników , bądź „Skarb dla zuchwałych”, gdzie  uczestnicy mogą zwiedzać kopalnię za pomocą starych map i poczuć się jak poszukiwacze skarbu, co jest niebywała atrakcją dla każdego dziecka.
Po zwiedzaniu Kopalni powrót do Krakowa, gdzie nastąpi zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa.  Wraz z przewodnikiem przespacerujemy się Drogą Królewską, którą niegdyś przejeżdżali goście, aby odwiedzić króla w jego zamku na Wawelu.

Zobaczymy Pomnik Grunwaldzki, a następnie Barbakan, który pełnił kiedyś funkcję obronna przed najeźdźcami.

 Idąc dalej ujrzymy Bramę Floriańską, która prowadzi do ul. Floriańskiej, najbardziej znanej ulicy w Krakowie z pięknymi kamienicami, restauracjami czy sklepami. Również na tej ulicy znajduje się dom słynnego polskiego malarza, czyli Jana Matejki. Namalował on znane wszystkim obrazy takie jak: „Bitwa pod Grunwaldem” czy „ Konstytucja 3 Maja”.

Idąc dalej dojdziemy do Rynku Głównego, na który znajdują się: Kościół Mariacki z słynnym Ołtarzem Wita Stwosza, Wieża Ratuszowa oraz  Sukiennice, gdzie obecnie  znajdują się sklepy z pamiątkami i rękodziełem, a na piętrze jest Galeria Malarstwa  i Rzeźby XIX wieku.

Wychodząc z Rynku ulicą Św. Anny dojdziemy do miejsca, gdzie znajdują się: Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum. Wszystkie te budynki należą do najstarszej uczelni w Krakowie, czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Następnie pójdziemy na ul. Kanoniczą, gdzie jest Dom Jana Długosza, który był polskim kronikarzem, duchownym i historykiem.

Wychodząc z Domu Długosza zobaczymy wielkie wzgórze, jest to Wzgórze Wawelskie na którym znajduje się Zamek Królewski, Katedra wraz z grobowcami królewskimi , Dzwon Zygmunta, oraz dziedzińce. Na początek zaczniemy zwiedzanie od Katedry, oraz zobaczymy krypty: Stefana Batorego, rodziny Władysława IV Zygmuntowskie, Wazów. Potem udamy się do Dzwonu Zygmunta, który znajduje się w Wieży Zygmuntowskiej i został ufundowany przez Zygmunta I Starego. Potem zobaczymy Zamek Królewski, gdzie żyli uwcześni władcy oraz znajdują się tam także arrasy, czyli pięknie zdobione tkaniny zamówione przez Zygmunta Augusta wykonane w  Brukseli.  Powrót do miejsca zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie i wykwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Krakowskiego Kazimierza, a dokładnie zobaczymy 2 segmenty : Kazimierz chrześcijański, Kazimierz żydowski. W pierwszym segmencie zwiedzimy Kościół na Skałce, który według legendy jest sanktuarium męczeństwa Św. Stanisława, a obecnie znajduje się tam kościół i klasztor zakonu paulinów. Następnie pójdziemy na Plac Wolnicy, gdzie znajduje się Kościół Bożego Ciała- gotycka bazylika. Idąc dalej zobaczymy kościół Św. Katarzyny. Potem będziemy zwiedzać Kazimierz żydowski, a zaczniemy od Synagog, czyli Synagogi Tempel, Kupa, Izaak, Wysoka, Na Górce, Poopera, Remuh, Stara. Następnie przejdziemy na dawny rynek żydowski i ul. Szeroką, która znajduje się tuz koło cmentarza Remuh oraz Wielka Mykwa. Budynek mykwy został zbudowany w 1567 roku dla potrzeb członków gminy żydowskiej w Krakowie, natomiast cmentarz Remuha jest  najstarszym cmentarzem żydowskim w Krakowie i jednym z najstarszych w Europie. Następnie pojedziemy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W godzinach popołudniowych wyruszymy w drogę do Zakopanego. Zakwaterowanie w Zakopanem.

DZIEŃ

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od wycieczki w Tatry z przewodnikiem. Zobaczymy Dolinę Kościeliska lub Chochołowską, które bardzo często robią duże wrażenie na turystach. Powrót na miejsce zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie. Zaczniemy od spaceru po Krupówkach, która jest główna ulica Zakopanego, gdzie czeka na dzieci wiele wrażeń, takich jak: zdjęcie z misiem, sklepy z zabawkami itd. Będzie wtedy trochę czasy wolnego dla uczestników.
Następnie wjedziemy kolejką na Gubałówkę, gdzie będzie czas na posiłek, zakup pamiątek oraz zrobienie zdjęć z piękna panoramą Tatr i Zakopanego.
Wyjazd z Zakopanego i przejazd do domu.

CENA ZAWIERA

  • 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje
  • obsługa przewodnicka

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Istnieje możliwość zamówienia transportu autokarowego lub rezerwacji biletów PKP do Krakowa.

Prosimy o kontakt w sprawie kalkulacji imprezy.

Close Menu