Kraków - Wieliczka - Ojców - Pieskowa Skała - Ogrodzieniec

Dzień 1

- przyjazd do Krakowa
- wyjazd do Wieliczki, zwiedzanie tradycyjne lub w formie warsztatów Kopalni Soli wraz z przewodnikiem
- powrót do Krakowa,
- zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień 2

- śniadanie
- przejazd do Zamku w Pieskowej Skale
- zwiedzanie Ojcowa, Jaskini Łokietka
- ognisko, posiłek, rekreacja w Ojcowie
- powrót do obiektu na nocleg  

Dzień 3

- śniadanie
- zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem:

  • Droga Królewska - Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Dom Jana Matejki, ul. Kanonicza, Dom Długosza
  • Rynek Główny - Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza)
  • Dzielnica Uniwersytecka - Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum
  • Wzgórze Wawelskie – wejście do Katedry, Grobów Królewskich i Dzwonu Zygmunta, dziedzińce, pałac Królewski

- obiadokolacja
- nocleg 

Dzień 4

- śniadanie
- przejazd do  Ogrodzieńca
- zwiedzanie zamku w Podzamczu
 - wizyta w Parku rozrywki w Ogrodzieńcu

Rezerwacja

Zapraszamy do wypełnienia formularza. Dzięki temu będziemy mogli przygotować ofertę dopasowaną do Państwa oczekiwań.
Oddzwonimy w ciągu 24h lub odpowiemy na maila.

DZIEŃ

Przyjeżdżamy do Krakowa- magicznej stolicy Polski, gdzie żył Smok Wawelski, a królowie mieszkali w Zamku na Wawelu.

Następnie wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa  Kulturowego.  Mamy do wyboru tradycyjne zwiedzanie kopalni oraz podziemnej ekspozycji z przewodnikiem (ok. 3 godziny) lub w formie warsztatów jako „Młody górnik”, gdzie dzieci będą mogły naśladować pracę górników , bądź „Skarb dla zuchwałych”, gdzie  uczestnicy mogą zwiedzać kopalnię za pomocą starych map i poczuć się jak poszukiwacze skarbu, co jest niebywała atrakcją dla każdego dziecka.
Po zwiedzaniu Kopalni powrót do Krakowa, gdzie nastąpi zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd z przewodnikiem do Zamku w Pieskowej Skale, który jest pięknie zachowanym zabytkiem architektury renesansowej w Polsce. Znajduje się na Szlaku Orlich Gniazd w Ojcowskim Parku Narodowym. Wewnątrz zamku zobaczymy muzeum w Pieskowej Skale z wystawą stałą i czasową, która bardzo dobrze przedstawia historię tego miejsca.
Tuż obok zamku znajduje się Maczuga Herkulesa, potężna skała o mitycznym wyglądzie, przypominająca broń olbrzyma.
Następnie pojedziemy do Ojcowa, gdzie spacerem przejdziemy się po tej urokliwej miejscowości, a potem przez Bramę Krakowską udamy się do Jaskini Łokietka. Jest to jaskinia wapienna, która wykształtowała się w czasie procesu krasowienia.
Pod koniec dnia zorganizujemy ognisko wraz z ciepłym posiłkiem w Ojcowie. Będzie również czas na rekreacje dla uczestników. Wieczorem powrót do obiektu na nocleg. 

DZIEŃ

Śniadanie. W ostatni dzień naszej wycieczki zwiedzamy Kraków.  Wraz z przewodnikiem przespacerujemy się Drogą Królewską, którą niegdyś przejeżdżali goście, aby odwiedzić króla w jego zamku na Wawelu.
Zobaczymy Pomnik Grunwaldzki, a następnie Barbakan, który pełnił kiedyś funkcję obronna przed najeźdźcami.
Idąc dalej ujrzymy Bramę Floriańską, która prowadzi do ul. Floriańskiej, najbardziej znanej ulicy w Krakowie z pięknymi kamienicami, restauracjami czy sklepami. Również na tej ulicy znajduje się dom słynnego polskiego malarza, czyli Jana Matejki. Namalował on znane wszystkim obrazy takie jak: „Bitwa pod Grunwaldem” czy „ Konstytucja 3 Maja”.

Idąc dalej dojdziemy do Rynku Głównego, na który znajdują się: Kościół Mariacki z słynnym Ołtarzem Wita Stwosza, Wieża Ratuszowa oraz  Sukiennice, gdzie obecnie  znajdują się sklepy z pamiątkami i rękodziełem, a na piętrze jest Galeria Malarstwa  i Rzeźby XIX wieku.
Wychodząc z Rynku ulicą Św. Anny dojdziemy do miejsca, gdzie znajdują się: Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum. Wszystkie te budynki należą do najstarszej uczelni w Krakowie, czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Następnie pójdziemy na ul. Kanoniczą, gdzie jest Dom Jana Długosza, który był polskim kronikarzem, duchownym i historykiem.
Wychodząc z Domu Długosza zobaczymy wielkie wzgórze, jest to Wzgórze Wawelskie na którym znajduje się Zamek Królewski, Katedra wraz z grobowcami królewskimi , Dzwon Zygmunta, oraz dziedzińce. Na początek zaczniemy zwiedzanie od Katedry, oraz zobaczymy krypty: Stefana Batorego, rodziny Władysława IV Zygmuntowskie, Wazów. Potem udamy się do Dzwonu Zygmunta, który znajduje się w Wieży Zygmuntowskiej i został ufundowany przez Zygmunta I Starego. Potem zobaczymy Zamek Królewski, gdzie żyli uwcześni władcy oraz znajdują się tam także arrasy, czyli pięknie zdobione tkaniny zamówione przez Zygmunta Augusta wykonane w  Brukseli.  Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Ogrodzieńca. Zaczniemy zwiedzanie od zamku, który jest największy i najbardziej znany obiekt zamkowy w Śląskiem, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków Orlich Gniazd. Jest to obiekt, który został wybudowany przez  króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej (515,5m n.p.m.). Następnie pójdziemy do Parku rozrywki w Ogrodzieńcu, gdzie na uczestników wycieczki będzie czekać 5 różnych sfer do zabawy, takie jak: Park Miniatur, Park Doświadczeń, Dom Strachów, Park Rozrywki, Tor Saneczkowy.  Powrót do domu.

CENA ZAWIERA

  • 3 noclegi, 3 śniadania, 2 obiadokolacje
  • ognisko + ciepły posiłek
  • usługę przewodnicką w Krakowie, Wieliczce , Ojcowie i Ogrodzieńcu
  • 1 osoba do opieki na 15 uczestników – bezpłatnie

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Istnieje możliwość zamówienia transportu autokarowego lub rezerwacji biletów PKP do Krakowa.

Prosimy o kontakt w sprawie kalkulacji imprezy.

Close Menu