ZWIEDZANIE KRAKOWA
PROPONOWANE WYCIECZKI

Kraków - Wieliczka - nocleg w kopalni - odkrywanie SOLILANDII

Dzień 1
 • przyjazd do Krakowa

 • zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem:

Droga Królewska- Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Dom Jana Matejki, Kanonicza, Dom Długosza

Rynek Główny- Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza)

Dzielnica Uniwersytecka- Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum

Wzgórze Wawelskie– wejście do Katedry, Grobów Królewskich i Dzwonu Zygmunta, dziedzińce, Pałac Królewski

 • przejazd do Wieliczki
 • obiadokolacja i nocleg w Kopani Soli Wieliczka
Dzień 2
 • śniadanie
 • zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce z przewodnikiem, w wersji tradycyjnej lub w formie warsztatów
 • powrót do domu
Rezerwacja

Zapraszamy do wypełnienia formularza. Dzięki temu będziemy mogli przygotować ofertę dopasowaną do Państwa oczekiwań.
Oddzwonimy w ciągu 24h lub odpowiemy na maila.

[booking type=1 nummonths=1 form_type='standard' options='{calendar months_num_in_row=1 width=80% cell_height=10px}']

DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa. Wraz z przewodnikiem przespacerujemy się Drogą Królewską, którą niegdyś przejeżdżali goście, aby odwiedzić króla w jego zamku na Wawelu. 
Zobaczymy Pomnik Grunwaldzki, a następnie Barbakan, który pełnił kiedyś funkcję obronna przed najeźdźcami.
Idąc dalej ujrzymy Bramę Floriańską, która prowadzi do ul. Floriańskiej, najbardziej znanej ulicy w Krakowie z pięknymi kamienicami, restauracjami czy sklepami. Również na tej ulicy znajduje się dom słynnego polskiego malarza, czyli Jana Matejki. Namalował on znane wszystkim obrazy takie jak: „Bitwa pod Grunwaldem" czy „ Konstytucja 3 Maja". 
Idąc dalej dojdziemy do Rynku Głównego, na który znajdują się: Kościół Mariacki z słynnym Ołtarzem Wita Stwosza, Wieża Ratuszowa oraz Sukiennice, gdzie obecnie znajdują się sklepy z pamiątkami i rękodziełem, a na piętrze jest Galeria Malarstwa i Rzeźby XIX wieku
Wychodząc z Rynku ulicą Św. Anny dojdziemy do miejsca, gdzie znajdują się: Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum. Wszystkie te budynki należą do najstarszej uczelni w Krakowie, czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego. 
Następnie pójdziemy na ul. Kanoniczą, gdzie jest Dom Jana Długosza, który był polskim kronikarzem, duchownym i historykiem. 
Wychodząc z Domu Długosza zobaczymy wielkie wzgórze, jest to Wzgórze Wawelskie na którym znajduje się Zamek Królewski, Katedra wraz z grobowcami królewskimi , Dzwon Zygmunta, oraz dziedzińce. Na początek zaczniemy zwiedzanie od Katedry, oraz zobaczymy krypty: Stefana Batorego, rodziny Władysława IV Zygmuntowskie, Wazów. Potem udamy się do Dzwonu Zygmunta, który znajduje się w Wieży Zygmuntowskiej i został ufundowany przez Zygmunta I Starego. Potem zobaczymy Zamek Królewski, gdzie żyli ówcześni władcy oraz znajdują się tam także arrasy, czyli pięknie zdobione tkaniny zamówione przez Zygmunta Augusta wykonane w Brukseli. Przejazd do Wieliczki. Obiadokolacja i nocleg w Kopalni Soli Wieliczka, a dokładnie w Komorze Słowackiego. Dzieci będą spać na specjalnie przygotowanych łóżkach wraz z pościelą. Będzie to na pewno niesamowita noc, ponieważ dzieci będą spać 125 metrów pod powierzchnia ziemi!

DZIEŃ

Śniadanie. Następnie będziemy zwiedzać Kopalnię Soli w Wieliczce, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Mamy do wyboru tradycyjne zwiedzanie kopalni oraz podziemnej ekspozycji z przewodnikiem (ok. 3 godziny) lub w formie warsztatów jako „Młody górnik", gdzie dzieci będą mogły naśladować pracę górników , bądź „Skarb dla zuchwałych", gdzie uczestnicy mogą zwiedzać kopalnię za pomocą starych map i poczuć się jak poszukiwacze skarbu, co jest niebywała atrakcją dla każdego dziecka. 
Po zwiedzaniu Kopalni powrót do domu.

CENA ZAWIERA

 • 1 nocleg w Kopalni Soli Wieliczka ( wraz z pełnym zapleczem sanitarnym i pościelą )
 • 1 śniadanie i 1 obiadokolacja
 • usługę przewodnicką po Wieliczce,
 • opłaty parkingowe, rezerwacyjne, opłaty drogowe
 • 1 osoba opieki na 15 uczestników - bezpłatnie

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Istnieje możliwość zamówienia transportu autokarowego lub rezerwacji biletów PKP do Krakowa.

Prosimy o kontakt w sprawie kalkulacji imprezy.

Close Menu