monumental

Kraków - Tyniec - Wieliczka - Wadowice - Oświęcim

Dzień 1

- przyjazd do Krakowa
- rejs statkiem po Wiśle do Opactwa w Tyńcu
- zakwaterowanie
- obiadokolacja
- nocleg

Dzień 2

- śniadanie,
- zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim:

  • Droga Królewska- Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Dom Jana Matejki, ul. Kanonicza, Dom Długosza
  • Rynek Główny- Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza)
  • Dzielnica Uniwersytecka- Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum
  • Wzgórze Wawelskie– wejście do Katedry, Grobów Królewskich i Dzwonu

- zakwaterowanie
- obiadokolacja
- nocleg

Dzień 3

- śniadanie
-
przyjazd do Wieliczki. Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce oraz podziemnej ekspozycji muzealnej z przewodnikiem (ok. 3 godzin) lub warsztaty (ok 3,5 godziny)
- przejazd do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej
- zwiedzanie miasta śladami Karola Wojtyły
- zwiedzanie Kalwarii Zebrzydowskiej
- zakwaterowanie
- obiadokolacja
- nocleg

Dzień 4

- śniadanie
- przyjazd do Oświęcimia
- zwiedzanie z przewodnikiem Auschwitz- Birkenau
- powrót do domu

Rezerwacja

Zapraszamy do wypełnienia formularza. Dzięki temu będziemy mogli przygotować ofertę dopasowaną do Państwa oczekiwań.
Oddzwonimy w ciągu 24h lub odpowiemy na maila.

DZIEŃ

Przyjazd do Krakowa. Z przystani położonej u stóp Wawelu wyruszymy w czterogodzinny rejs statkiem po Wiśle do Opactwa w Tyńcu. Po drodze będziemy mogli zobaczyć Kraków z zupełnie innej perspektywy – od strony rzeki. Rejs prowadzi wspaniałą widokowo trasą biegnącą obrzeżem Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Po prawej stronie miniemy położony na wzgórzu modernistyczny pałacyk w Przegorzałach i leżący w jego pobliżu Instytut Polonijny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kilka kilometrów dalej na Srebrnej Górze zobaczymy słynne Opactwo Kamedułów na Bielanach. A na końcu rejsu dotrzemy do średniowiecznego Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, które było niegdyś stolicą biskupstwa. Robi spore wrażenie jako budowla na skale wyłaniająca się z rzeki.
Zakwaterowanie, Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa.  Wraz z przewodnikiem przespacerujemy się Drogą Królewską, którą niegdyś przejeżdżali goście, aby odwiedzić króla w jego zamku na Wawelu.
Zobaczymy Pomnik Grunwaldzki, a następnie Barbakan, który pełnił kiedyś funkcję obronna przed najeźdźcami.
 Idąc dalej ujrzymy Bramę Floriańską, która prowadzi do ul. Floriańskiej, najbardziej znanej ulicy w Krakowie z pięknymi kamienicami, restauracjami czy sklepami. Również na tej ulicy znajduje się dom słynnego polskiego malarza, czyli Jana Matejki. Namalował on znane wszystkim obrazy takie jak: „Bitwa pod Grunwaldem” czy „ Konstytucja 3 Maja”.
Idąc dalej dojdziemy do Rynku Głównego, na który znajdują się: Kościół Mariacki z słynnym Ołtarzem Wita Stwosza, Wieża Ratuszowa oraz  Sukiennice, gdzie obecnie  znajdują się sklepy z pamiątkami i rękodziełem, a na piętrze jest Galeria Malarstwa  i Rzeźby XIX wieku.
Wychodząc z Rynku ulicą Św. Anny dojdziemy do miejsca, gdzie znajdują się: Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum. Wszystkie te budynki należą do najstarszej uczelni w Krakowie, czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Następnie pójdziemy na ul. Kanoniczą, gdzie jest Dom Jana Długosza, który był polskim kronikarzem, duchownym i historykiem.
Wychodząc z Domu Długosza zobaczymy wielkie wzgórze, jest to Wzgórze Wawelskie na którym znajduje się Zamek Królewski, Katedra wraz z grobowcami królewskimi , Dzwon Zygmunta, oraz dziedzińce. Na początek zaczniemy zwiedzanie od Katedry, oraz zobaczymy krypty: Stefana Batorego, rodziny Władysława IV Zygmuntowskie, Wazów. Potem udamy się do Dzwonu Zygmunta, który znajduje się w Wieży Zygmuntowskiej i został ufundowany przez Zygmunta I Starego. Potem zobaczymy Zamek Królewski, gdzie żyli uwcześni władcy oraz znajdują się tam także arrasy, czyli pięknie zdobione tkaniny zamówione przez Zygmunta Augusta wykonane w  Brukseli. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie. Przyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa  Kulturowego.  Mamy do wyboru tradycyjne zwiedzanie kopalni oraz podziemnej ekspozycji z przewodnikiem (ok. 3 godziny) lub w formie warsztatów jako „Młody górnik”, gdzie dzieci będą mogły naśladować pracę górników , bądź „Skarb dla zuchwałych”, gdzie  uczestnicy mogą zwiedzać kopalnię za pomocą starych map i poczuć się jak poszukiwacze skarbu, co jest niebywała atrakcją dla każdego dziecka. Przejazd do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy na wzruszającą wycieczkę śladami zarówno Karola Wojtyły, jak i po prostu pięknych krajobrazów i polskiej kultury. W Wadowicach zobaczymy dom rodzinny naszego Papieża, odkryjemy ciekawostki w Muzeum Miejskim, zrobimy sobie spacer po przyjemnej starówce i oczywiście- zjemy słynne, wadowickie kremówki! Następnie udamy się kilka kilometrów dalej by zobaczyć wspaniałe, wczesnobarokowe sanktuarium i ciche Dróżki Kalwaryjskie z rozrzuconymi wśród wzgórz beskidzkich kościółkami i kapliczkami w Kalwarii Zebrzydowskiej. Cała atrakcja dziś widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obowiązkowy punkt małopolski!

DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd z Krakowa do Oświęcimia, miejsca gdzie znajduje się jeden z byłych obóz koncentracyjny w Polsce, czyli Auschwitz- Birkenau. Na miejscu dostaniemy edukator wraz z słuchawkami, aby sprawnie i z wyrazami szacunku trwało zwiedzanie tego miejsca. Teren obozu ma wyznaczone bloki i miejsca, które można zwiedzić. Jednym z takich miejsc jest wystawa stała, znajdująca się w blokach 4,5,6,7 i 11. Znajdziemy tam oprócz fotografii dokumentalnych, fotokopii dokumentów, modeli, rzeźb, wykorzystane są w niej eksponaty historyczne między innymi: ubrania więźniarskie, prycze i inne sprzęty w jakie były wyposażone pomieszczenia więźniarskie, rzeczy odebrane deportowanym Żydom. Również na terenie Muzeum udostępnione są zwiedzającym wystawy narodowe. Po zwiedzaniu, powrót do domu.

CENA ZAWIERA

  • 3 noclegi
  • 3 obiadokolacje
  • 3 śniadania
  • usługę przewodnicką
  • 1 osoba do  opieki na 15 uczestników - bezpłatnie

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Istnieje możliwość zamówienia transportu autokarowego lub rezerwacji biletów PKP do Krakowa.

Prosimy o kontakt w sprawie kalkulacji imprezy.

Close Menu