Kraków "Szlakiem Jana Pawła II" Łagiewniki - Wadowice - Kalwaria

Dzień 1

- przyjazd do Krakowa
- zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem:

  •   Droga Królewska - Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Dom Jana Matejki, ul. Kanonicza, Dom Długosza
  •  Rynek Główny - Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza)
  • Dzielnica Uniwersytecka - Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum
  • Wzgórze Wawelskie – wejście do Katedry, Grobów Królewskich i Dzwonu Zygmunta, dziedzińce, pałac królewski

- zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień 2

- śniadanie
- zwiedzanie krakowskiego Kazimierza:

  • Kazimierz chrześcijański- Kościół na Skałce, plac Wolnica, kościół Bożego Ciała, kościół św. Katarzyny
  • Kazimierz żydowski- synagogi (Tempel, Kupa, Izaaka, Wysoka, Na Górce, Poppera, Remuh, Stara), dawny rynek żydowski, ul. Szeroka, Wielka Mykwa, cmentarz Remuh

- zwiedzanie Łagiewnik i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie
-
obiadokolacja, nocleg

Dzień 3

- śniadanie
- przejazd od Wadowic
- zwiedzanie miasta Karola Wojtyły
- przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej
- zwiedzanie Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej
- powrót do domu

Rezerwacja

Zapraszamy do wypełnienia formularza. Dzięki temu będziemy mogli przygotować ofertę dopasowaną do Państwa oczekiwań.
Oddzwonimy w ciągu 24h lub odpowiemy na maila.

DZIEŃ

Przyjazd do Krakowa. Zwiedzanie. Wraz z przewodnikiem przespacerujemy się Drogą Królewską, którą niegdyś przejeżdżali goście, aby odwiedzić króla w jego zamku na Wawelu.

Zobaczymy Pomnik Grunwaldzki, a następnie Barbakan, który pełnił kiedyś funkcję obronna przed najeźdźcami.

 Idąc dalej ujrzymy Bramę Floriańską, która prowadzi do ul. Floriańskiej, najbardziej znanej ulicy w Krakowie z pięknymi kamienicami, restauracjami czy sklepami. Również na tej ulicy znajduje się dom słynnego polskiego malarza, czyli Jana Matejki. Namalował on znane wszystkim obrazy takie jak: „Bitwa pod Grunwaldem” czy „ Konstytucja 3 Maja”.

Idąc dalej dojdziemy do Rynku Głównego, na który znajdują się: Kościół Mariacki z słynnym Ołtarzem Wita Stwosza, Wieża Ratuszowa oraz  Sukiennice, gdzie obecnie  znajdują się sklepy z pamiątkami i rękodziełem, a na piętrze jest Galeria Malarstwa  i Rzeźby XIX wieku.

Wychodząc z Rynku ulicą Św. Anny dojdziemy do miejsca, gdzie znajdują się: Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum. Wszystkie te budynki należą do najstarszej uczelni w Krakowie, czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Następnie pójdziemy na ul. Kanoniczą, gdzie jest Dom Jana Długosza, który był polskim kronikarzem, duchownym i historykiem.

Wychodząc z Domu Długosza zobaczymy wielkie wzgórze, jest to Wzgórze Wawelskie na którym znajduje się Zamek Królewski, Katedra wraz z grobowcami królewskimi , Dzwon Zygmunta, oraz dziedzińce. Na początek zaczniemy zwiedzanie od Katedry, oraz zobaczymy krypty: Stefana Batorego, rodziny Władysława IV Zygmuntowskie, Wazów. Potem udamy się do Dzwonu Zygmunta, który znajduje się w Wieży Zygmuntowskiej i został ufundowany przez Zygmunta I Starego. Potem zobaczymy Zamek Królewski, gdzie żyli uwcześni władcy oraz znajdują się tam także arrasy, czyli pięknie zdobione tkaniny zamówione przez Zygmunta Augusta wykonane w  Brukseli. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ

Zwiedzanie Krakowskiego Kazimierza, a dokładnie zobaczymy 2 segmenty : Kazimierz chrześcijański, Kazimierz żydowski. W pierwszym segmencie zwiedzimy Kościół na Skałce, który według legendy jest sanktuarium męczeństwa Św. Stanisława, a obecnie znajduje się tam kościół i klasztor zakonu paulinów. Następnie pójdziemy na Plac Wolnicy, gdzie znajduje się Kościół Bożego Ciała- gotycka bazylika. Idąc dalej zobaczymy kościół Św. Katarzyny. Potem będziemy zwiedzać Kazimierz żydowski, a zaczniemy od Synagog, czyli Synagogi Tempel, Kupa, Izaak, Wysoka, Na Górce, Poopera, Remuh, Stara. Następnie przejdziemy na dawny rynek żydowski i ul. Szeroką, która znajduje się tuz koło cmentarza Remuh oraz Wielka Mykwa. Budynek Mykwy został zbudowany w 1567 roku dla potrzeb członków gminy żydowskiej w Krakowie, natomiast cmentarz Remuha jest  najstarszym cmentarzem żydowskim w Krakowie i jednym z najstarszych w Europie. Następnie pojedziemy do  Łagiewniki, gdzie znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy na wzruszającą wycieczkę śladami zarówno Karola Wojtyły, jak i po prostu pięknych krajobrazów i polskiej kultury. W Wadowicach zobaczymy dom rodzinny naszego Papieża, odkryjemy ciekawostki w Muzeum Miejskim, zrobimy sobie spacer po przyjemnej starówce i oczywiście- zjemy słynne, wadowickie kremówki! Następnie udamy się kilka kilometrów dalej by zobaczyć wspaniałe, wczesnobarokowe sanktuarium i ciche Dróżki Kalwaryjskie z rozrzuconymi wśród wzgórz beskidzkich kościółkami i kapliczkami w Kalwarii Zebrzydowskiej. Cała atrakcja dziś widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obowiązkowy punkt małopolski! Powrót do domu.

CENA ZAWIERA

  • 2 nocleg, 2 obiadokolacje, 2 śniadania
  • usługę przewodnicką
  • 1 opiekun na 15 uczestników – bezpłatnie
  • rezerwacja wstępów

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Istnieje możliwość zamówienia transportu autokarowego lub rezerwacji biletów PKP do Krakowa.

Prosimy o kontakt w sprawie kalkulacji imprezy.

Close Menu