KRAKÓW – STANDARD PLUS – SZALONA WYCIECZKA W CZASY PRL-U

Dzień 1

- przyjazd do Krakowa
- zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem:

  • Droga Królewska- Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Dom Jana Matejki, Kanonicza, Dom Długosza
  • Rynek Główny- Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza)
  • Dzielnica Uniwersytecka- Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum
  • Wzgórze Wawelskie– wejście do Katedry, Grobów Królewskich i Dzwonu Zygmunta, dziedzińce, pałac królewski


- wizyta w muzeum PRL-u
-
zwiedzanie Nowej Huty: Plac Centralny, Aleja Róż,  Muzeum Czynu Zbrojnego
  (Pomnik Czołgu IS-2), Kombinat, Kopiec Wandy

- wizyta w sklepie Cepelix  z pamiątkami  ludowymi i artystycznymi
- czas wolny
- powrót do domu

Rezerwacja

Zapraszamy do wypełnienia formularza. Dzięki temu będziemy mogli przygotować ofertę dopasowaną do Państwa oczekiwań.
Oddzwonimy w ciągu 24h lub odpowiemy na maila.

DZIEŃ

Zwiedzanie Krakowa.  Wraz z przewodnikiem przespacerujemy się Drogą Królewską, którą niegdyś przejeżdżali goście, aby odwiedzić króla w jego zamku na Wawelu.

Zobaczymy Pomnik Grunwaldzki, a następnie Barbakan, który pełnił kiedyś funkcję obronna przed najeźdźcami.

 Idąc dalej ujrzymy Bramę Floriańską, która prowadzi do ul. Floriańskiej, najbardziej znanej ulicy w Krakowie z pięknymi kamienicami, restauracjami czy sklepami. Również na tej ulicy znajduje się dom słynnego polskiego malarza, czyli Jana Matejki. Namalował on znane wszystkim obrazy takie jak: „Bitwa pod Grunwaldem” czy „ Konstytucja 3 Maja”.

Idąc dalej dojdziemy do Rynku Głównego, na który znajdują się: Kościół Mariacki z słynnym Ołtarzem Wita Stwosza, Wieża Ratuszowa oraz  Sukiennice, gdzie obecnie  znajdują się sklepy z pamiątkami i rękodziełem, a na piętrze jest Galeria Malarstwa  i Rzeźby XIX wieku.

Wychodząc z Rynku ulicą Św. Anny dojdziemy do miejsca, gdzie znajdują się: Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum. Wszystkie te budynki należą do najstarszej uczelni w Krakowie, czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Następnie pójdziemy na ul. Kanoniczą, gdzie jest Dom Jana Długosza, który był polskim kronikarzem, duchownym i historykiem.

Wychodząc z Domu Długosza zobaczymy wielkie wzgórze, jest to Wzgórze Wawelskie na którym znajduje się Zamek Królewski, Katedra wraz z grobowcami królewskimi , Dzwon Zygmunta, oraz dziedzińce. Na początek zaczniemy zwiedzanie od Katedry, oraz zobaczymy krypty: Stefana Batorego, rodziny Władysława IV Zygmuntowskie, Wazów. Potem udamy się do Dzwonu Zygmunta, który znajduje się w Wieży Zygmuntowskiej i został ufundowany przez Zygmunta I Starego. Potem zobaczymy Zamek Królewski, gdzie żyli uwcześni władcy oraz znajdują się tam także arrasy, czyli pięknie zdobione tkaniny zamówione przez Zygmunta Augusta wykonane w  Brukseli.

 Następnie pojedziemy  na teren Nowej Huty. Jest to jedno z dwóch tak ogromnych i wzorcowych miast socjalizmu które kiedykolwiek powstały w naszym kraju. Zwiedzanie zaczniemy od Muzeum PRL-u, które powstało w dawnej siedzibie kina „Światowid”. W tym miejscu poznamy historię w jaki sposób powstała Nowa Huta. Również zobaczymy plakaty Stalinowskie oraz hasła jakie były w okresie komunizmu.
Następnie pójdziemy zobaczyć, wygląda obecnie miasto. Zaczniemy od Placu Centralnego im. Ronalda Reagana, który stanowi centralne miejsce w  Nowej Hucie. Stąd odchodzą na wzór barokowego Rzymu promieniście ulice wzdłuż których, wedle założenia architekta Nowej Huty znajdują się najstarsze osiedla.
Potem pójdziemy na słynną Aleję Róż (szeroką na 50 metrów), która została zaprojektowana zgodnie z socrealistyczną ideą. To właśnie tutaj odbywały się wszelkie pochody i manifestacje, a w latach 1973 – 1989 stał pomnik towarzysza Lenina.
Później odwiedzimy Muzeum Czynu Wojennego, przed którym znajduje się oryginalny radziecki czołg SI-2. Idąc dalej trasa naszej wycieczki zobaczymy piękny Zalew Nowohucki, który stanowi zielone centrum odpoczynku dla mieszkańców Nowej Huty.
Następnie  zobaczymy Hutę im. T. Sendzimira, czyli dawny Kombinat Metalurgiczny Huty im. Lenina. Licząca blisko 1000 hektarów huta to dziesiątki kilometrów przecinających się dróg, torów, rur, podziemia i dziesiątki budynków. Industrialny krajobraz robi ogromne wrażenie, zwłaszcza gdy jedzie suwnica, powodująca niemalże trzęsienie ziemi.
Potem udamy się na Kopiec Wandy, który mierzy 14 metrów wysokości. Na jego szczycie znajduje się marmurowy orzeł autorstwa Jana Matejki. Na szczycie tego kopca rozciąga się  widok na Nową Hutę, Kombinat i okolice. 
Na sam koniec wycieczki wrócimy na Plac Centralny, gdzie znajduje się sklep „Cepelix”  z pamiątkami ludowymi i artystycznymi. Będzie wtedy czas wolny dla uczestników. Powrót do domu.

CENA ZAWIERA

- usługę przewodnicką po Krakowie i Nowej Hucie

- opłaty parkingowe, rezerwacyjne, opłaty drogowe

- 1 osoba  do opieki na 15 uczestników - bezpłatnie

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Istnieje możliwość zamówienia transportu autokarowego lub rezerwacji biletów PKP do Krakowa.

Istnieje możliwość połączenia tej wycieczki wraz z innymi ofertami naszego biura.

Prosimy o kontakt w sprawie kalkulacji imprezy.

Close Menu