KRAKÓW - PIENINY - RAFTING - ZAKOPANE - BASENY TERMALNE

Dzień 1

- przyjazd do Krakowa
- zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem:

 • Droga Królewska- Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Dom Jana Matejki, Kanonicza, Dom Długosza
 • Rynek Główny- Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza)
 • Dzielnica Uniwersytecka- Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum
 • Wzgórze Wawelskie– wejście do Katedry, Grobów Królewskich i Dzwonu Zygmunta, dziedzińce, pałac królewski

- przejazd do Szczawnicy
- obiadokolacja, ognisko integracyjne, dyskoteka i nocleg.

Dzień 2

- śniadanie
- wyjazd do Pienin i zwiedzanie:

 • wejście na Trzy Korony
 • wjazd kolejką na Palenicę
 • zjazd rynna grawitacyjną

- zwiedzanie Szczawnicy
- przejazd do Jaworek
- przejście przez Wąwóz Homole, a następnie Doliną Dubantowską pod Wysoką na Wysokie Skałki
- powrót do Ośrodka
- obiadokolacja
- nocleg

Dzień 3

- śniadanie
- zwiedzanie Niedzicy: zamek ,widok na zaporę
- spływ pontonowy
- zakwaterowanie
- obiadokolacja
- nocleg

Dzień 4

- śniadanie
- przejazd do Zakopanego
- zwiedzanie :

 • Zakopanego - Skocznia, Cmentarz na Pęksowym Brzysku.
 • Doliny Kościeliskiej. Przerwa około 1 godziny (czas wolny). Spacer po Krupówkach.
 • Wjazd na Gubałówkęi zjazd kolejką

- wizyta w Termach Chochołowskich
- powrót do domu

Rezerwacja

Zapraszamy do wypełnienia formularza. Dzięki temu będziemy mogli przygotować ofertę dopasowaną do Państwa oczekiwań.
Oddzwonimy w ciągu 24h lub odpowiemy na maila.

DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa.  Wraz z przewodnikiem przespacerujemy się Drogą Królewską, którą niegdyś przejeżdżali goście, aby odwiedzić króla w jego zamku na Wawelu.

Zobaczymy Pomnik Grunwaldzki, a następnie Barbakan, który pełnił kiedyś funkcję obronna przed najeźdźcami.

Idąc dalej ujrzymy Bramę Floriańską, która prowadzi do ul. Floriańskiej, najbardziej znanej ulicy w Krakowie z pięknymi kamienicami, restauracjami czy sklepami. Również na tej ulicy znajduje się dom słynnego polskiego malarza, czyli Jana Matejki. Namalował on znane wszystkim obrazy takie jak: „Bitwa pod Grunwaldem” czy „ Konstytucja 3 Maja”.

Idąc dalej dojdziemy do Rynku Głównego, na który znajdują się: Kościół Mariacki z słynnym Ołtarzem Wita Stwosza, Wieża Ratuszowa oraz  Sukiennice, gdzie obecnie  znajdują się sklepy z pamiątkami i rękodziełem, a na piętrze jest Galeria Malarstwa  i Rzeźby XIX wieku.

Wychodząc z Rynku ulicą Św. Anny dojdziemy do miejsca, gdzie znajdują się: Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum. Wszystkie te budynki należą do najstarszej uczelni w Krakowie, czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Następnie pójdziemy na ul. Kanoniczą, gdzie jest Dom Jana Długosza, który był polskim kronikarzem, duchownym i historykiem.

Wychodząc z Domu Długosza zobaczymy wielkie wzgórze, jest to Wzgórze Wawelskie na którym znajduje się Zamek Królewski, Katedra wraz z grobowcami królewskimi , Dzwon Zygmunta, oraz dziedzińce. Na początek zaczniemy zwiedzanie od Katedry, oraz zobaczymy krypty: Stefana Batorego, rodziny Władysława IV Zygmuntowskie, Wazów. Potem udamy się do Dzwonu Zygmunta, który znajduje się w Wieży Zygmuntowskiej i został ufundowany przez Zygmunta I Starego. Potem zobaczymy Zamek Królewski, gdzie żyli uwcześni władcy oraz znajdują się tam także arrasy, czyli pięknie zdobione tkaniny zamówione przez Zygmunta Augusta wykonane w  Brukseli.  Powrót do miejsca zakwaterowanie, obiadokolacja, ognisko integracyjne, dyskoteka, i nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie.  Wyjazd z Krakowa do Pienin, które są jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych pasm górskich w Polsce. Leżą w południowej Polsce i północnej Słowacji w Karpatach Zachodnich. Zwiedzanie tych pięknych gór, zaczniemy od wejścia na Trzy Korony. Jest to  najwyższy szczyt Pienin Środkowych. Zbocza pocięte są głębokimi dolinami potoków i porośnięte lasem. Potem wyjazd kolejka na Palenicę, z której rozciąga się piękny widok na Szczawnice i Tatry.  Następną atrakcją będzie zjazd rynna grawitacyjną, który podniesie wszystkim poziom adrenaliny oraz będzie świetną zabawą nie tylko dla najmłodszych dzieci. Kolejnym punktem naszego wyjazdu będzie zwiedzanie Szczawnicy jako ośrodka uzdrowiskowego lub przejście przez Wąwóz Homole, a następnie Doliną Dubantowską pod Wysoką na Wysokie Skałki. Powrót do ośrodka.  Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie.  Przejazd do Niedzicy i zwiedzanie średniowiecznego zamku, który znajduje się tuz przy jeziorze Czorsztyńskim.  Następnie pójdziemy do miejsca, gdzie rozciąga się piękny widok na całe jezioro. Kulminacyjnym punktem dnia będzie spływ raftingowy! Z Sromowce Niżne do  Szczawnicy. Będzie to niezapomniana zabawa dla każdego! Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie i przejazd do Zakopanego. Dzień zaczniemy  od zobaczenia Wielkiej Krokwi, która jest najsłynniejsza skocznią w Zakopanem. Potem zwiedzimy Cmentarz na Pęksowym Brzysku, który jest pierwszym cmentarzem w Zakopanem. Spoczywają na nim ludzie wybitni  dla Zakopanego, Tatr i Podhala, którzy przyczynili się do jego rozwoju. Następnie zobaczymy Dolinę Kościeliską, a potem wrócimy na główną ulicę Zakopanego, czyli Krupówki, gdzie czeka na dzieci wiele wrażeń, takich jak: zdjęcie z misiem, sklepy z zabawkami itd. Będzie wtedy trochę czasy wolnego dla uczestników.
Następnie wjedziemy kolejką na Gubałówkę, gdzie będzie czas na posiłek, zakup pamiątek oraz zrobienie zdjęć z piękna panoramą Tatr i Zakopanego.  Na sam koniec dnia będzie czekać na nas niezapomniana wizyta w Termach Chochołowskich, gdzie nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Powrót do domu.

CENA ZAWIERA

 • przyjazd autokarem
 • 3 noclegi , 3 śniadanie, 3 obiadokolacja,
 • ognisko z kiełbaskami
 • spływ pontonowy: w cenie ponton, kamizelki, wiosła, kaski, opieka instruktora - sternika, opłata klimatyczna
 • opieka pilota
 • opłaty drogowe, parkingowe
 • rezerwacje wstępów
 • 3 /4 osoby opieki gratis
 • przewodnika po Zakopanem

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Istnieje możliwość zamówienia transportu autokarowego lub rezerwacji biletów PKP do Krakowa.

Prosimy o kontakt w sprawie kalkulacji imprezy.

Close Menu