Kraków - Park miniatur - Park dinozaurów

Dzień 1

- przyjazd do Krakowa

- zwiedzanie krakowskiego Kazimierza z przewodnikiem krakowskim:

 • Synagoga i Cmentarz Remuh - przejście ul. Szeroką pod Synagogą Poppera i dom Heleny Rubinstein.
 • zwiedzanie obiektów z zewnątrz:  Stara Synagoga, Synagoga Wysoka, Hotel Eden, Synagoga Izaaka , Plac Nowy i Synagoga Kupa.

-  czas wolny na konsumpcje słynnych krakowskich zapiekanek z Kaźmierza

- przejazd do Wieliczki
- zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce
- zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg

Dzień 2

- śniadanie
- zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem miejskim:

 • Droga Królewska- Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Dom Jana Matejki, ul. Kanonicza, Dom Długosza
 • Rynek Główny- Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza)
 • Dzielnica Uniwersytecka- Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum
 • Wzgórze Wawelskie– wejście do Katedry, Grobów Królewskich i Dzwonu Zygmunta, dziedzińce, pałac królewski, Smocza Jama 
  (dla chętnych rejs statkiem po Wiśle za dodatkowa opłatą)

- zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg

Dzień 3

- śniadanie

- wizyta w Parku rozrywki Zatorland lub Parku Miniatur

- powrót do domu

Rezerwacja

Zapraszamy do wypełnienia formularza. Dzięki temu będziemy mogli przygotować ofertę dopasowaną do Państwa oczekiwań.
Oddzwonimy w ciągu 24h lub odpowiemy na maila.

DZIEŃ

Przyjazd do Krakowa. Zwiedzimy Kazimierz z przewodnikiem krakowskim. Zobaczymy: Synagogę i Cmentarz Remuh - przejście ul. Szeroką pod Synagogą Poppera i dom Heleny Rubinstein. Następne obiekty zobaczymy z zewnątrz, i będą to: Stara Synagoga, Synagoga Wysoka, Synagoga Izaaka, Synagog Kupa. Podejdziemy pod koszerny Hotel Eden i  omówimy zasad koszerności. Na koniec udamy się na Plac Nowy, gdzie będzie możliwość konsumpcji słynnych krakowskich zapiekanek. Pojedziemy do Kopalni Soli w Wieliczce, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa  Kulturowego.  Mamy do wyboru tradycyjne zwiedzanie kopalni oraz podziemnej ekspozycji z przewodnikiem (ok. 3 godziny) lub w formie warsztatów jako „Młody górnik”, gdzie dzieci będą mogły naśladować pracę górników , bądź „Skarb dla zuchwałych”, gdzie  uczestnicy mogą zwiedzać kopalnię za pomocą starych map i poczuć się jak poszukiwacze skarbu, co jest niebywała atrakcją dla każdego dziecka. Powrót do Krakowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa.  Wraz z przewodnikiem przespacerujemy się Drogą Królewską, którą niegdyś przejeżdżali goście, aby odwiedzić króla w jego zamku na Wawelu.

Zobaczymy Pomnik Grunwaldzki, a następnie Barbakan, który pełnił kiedyś funkcję obronna przed najeźdźcami.

 Idąc dalej ujrzymy Bramę Floriańską, która prowadzi do ul. Floriańskiej, najbardziej znanej ulicy w Krakowie z pięknymi kamienicami, restauracjami czy sklepami. Również na tej ulicy znajduje się dom słynnego polskiego malarza, czyli Jana Matejki. Namalował on znane wszystkim obrazy takie jak: „Bitwa pod Grunwaldem” czy „ Konstytucja 3 Maja”.

Idąc dalej dojdziemy do Rynku Głównego, na który znajdują się: Kościół Mariacki z słynnym Ołtarzem Wita Stwosza, Wieża Ratuszowa oraz  Sukiennice, gdzie obecnie  znajdują się sklepy z pamiątkami i rękodziełem, a na piętrze jest Galeria Malarstwa  i Rzeźby XIX wieku.

Wychodząc z Rynku ulicą Św. Anny dojdziemy do miejsca, gdzie znajdują się: Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum. Wszystkie te budynki należą do najstarszej uczelni w Krakowie, czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Następnie pójdziemy na ul. Kanoniczą, gdzie jest Dom Jana Długosza, który był polskim kronikarzem, duchownym i historykiem.

Wychodząc z Domu Długosza zobaczymy wielkie wzgórze, jest to Wzgórze Wawelskie na którym znajduje się Zamek Królewski, Katedra wraz z grobowcami królewskimi , Dzwon Zygmunta, oraz dziedzińce. Na początek zaczniemy zwiedzanie od Katedry, oraz zobaczymy krypty: Stefana Batorego, rodziny Władysława IV Zygmuntowskie, Wazów. Potem udamy się do Dzwonu Zygmunta, który znajduje się w Wieży Zygmuntowskiej i został ufundowany przez Zygmunta I Starego. Potem zobaczymy Zamek Królewski, gdzie żyli uwcześni władcy oraz znajdują się tam także arrasy, czyli pięknie zdobione tkaniny zamówione przez Zygmunta Augusta wykonane w  Brukseli.  Powrót do miejsca zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie.  Przejazd do Zatoru i wizyta w Parku rozrywki Zatorland, który  jest ogromną salą zabaw i nauki na świeżym powietrzu, gdzie na każdego przybywającego czeka wiele rozrywek. Dinozatorland znajduje się na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Powrót do domu.

Lub

Śniadanie. Przejazd do Parku Miniatur „ Inwałd Park”, gdzie w jednym miejscu można podziwiać wieżę Eiffla, poznać życie w średniowiecznej Warowni, zgłębiać tajemnice dinozaurów, podróżować Ciuchcią po niezwykłych krainach  i wędrować alejkami kwiecistego obrazu. Powrót do domu.

CENA ZAWIERA

 • 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolację
 • usługę przewodnicką w Krakowie i Wieliczce
 • 1 osoba do opieki na 15 uczestników – bezpłatnie

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Istnieje możliwość zamówienia transportu autokarowego lub rezerwacji biletów PKP do Krakowa.

Prosimy o kontakt w sprawie kalkulacji imprezy.

Close Menu