Kraków - Oświęcim - Wieliczka

Dzień 1
 • Przyjazd do Krakowa
 • przejazd do Kopalni Soli w Wieliczce i zwiedzanie kopalni oraz podziemnej ekspozycji muzealnej z przewodnikiem
 • powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg
Dzień 2

- śniadanie
- zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem:

 • Droga Królewska - Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Dom Jana Matejki, ul. Kanonicza, Dom Długosza
 • Rynek Główny - Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza)
 • Dzielnica Uniwersytecka - Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum
 • Wzgórze Wawelskie – wejście do Katedry, Grobów Królewskich i Dzwonu Zygmunta, dziedzińce, pałac królewski

- obiadokolacja
- nocleg 

Dzień 3
 • śniadanie
 • wyjazd do Oświęcimia
 • zwiedzanie z przewodnikiem Auschwitz-Birkenau
 • powrót do domu
Rezerwacja

Zapraszamy do wypełnienia formularza. Dzięki temu będziemy mogli przygotować ofertę dopasowaną do Państwa oczekiwań.
Oddzwonimy w ciągu 24h lub odpowiemy na maila.

DZIEŃ

Przyjeżdżamy do Krakowa- magicznej stolicy Polski, gdzie żył Smok Wawelski, a królowie mieszkali w Zamku na Wawelu. Zakwaterowanie w hotelu. 
Następnie wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Mamy do wyboru tradycyjne zwiedzanie kopalni oraz podziemnej ekspozycji z przewodnikiem (ok. 3 godziny) lub w formie warsztatów jako „Młody górnik", gdzie dzieci będą mogły naśladować pracę górników , bądź „Skarb dla zuchwałych", gdzie uczestnicy mogą zwiedzać kopalnię za pomocą starych map i poczuć się jak poszukiwacze skarbu, co jest niebywała atrakcją dla każdego dziecka. 
Po zwiedzaniu Kopalni powrót do Krakowa, gdzie nastąpi zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg.

DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa. Wraz z przewodnikiem przespacerujemy się Drogą Królewską, którą niegdyś przejeżdżali goście, aby odwiedzić króla w jego zamku na Wawelu. 
Zobaczymy Pomnik Grunwaldzki, a następnie Barbakan, który pełnił kiedyś funkcję obronna przed najeźdźcami.
Idąc dalej ujrzymy Bramę Floriańską, która prowadzi do ul. Floriańskiej, najbardziej znanej ulicy w Krakowie z pięknymi kamienicami, restauracjami czy sklepami. Również na tej ulicy znajduje się dom słynnego polskiego malarza, czyli Jana Matejki. Namalował on znane wszystkim obrazy takie jak: „Bitwa pod Grunwaldem" czy „ Konstytucja 3 Maja". 
Idąc dalej dojdziemy do Rynku Głównego, na który znajdują się: Kościół Mariacki z słynnym Ołtarzem Wita Stwosza, Wieża Ratuszowa oraz Sukiennice, gdzie obecnie znajdują się sklepy z pamiątkami i rękodziełem, a na piętrze jest Galeria Malarstwa i Rzeźby XIX wieku

Wychodząc z Rynku ulicą Św. Anny dojdziemy do miejsca, gdzie znajdują się: Collegium Maius, Collegium Minus, Collegium Novum. Wszystkie te budynki należą do najstarszej uczelni w Krakowie, czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego. 
Następnie pójdziemy na ul. Kanoniczą, gdzie jest Dom Jana Długosza, który był polskim kronikarzem, duchownym i historykiem. 
Wychodząc z Domu Długosza zobaczymy wielkie wzgórze, jest to Wzgórze Wawelskie na którym znajduje się Zamek Królewski, Katedra wraz z grobowcami królewskimi , Dzwon Zygmunta, oraz dziedzińce. Na początek zaczniemy zwiedzanie od Katedry, oraz zobaczymy krypty: Stefana Batorego, rodziny Władysława IV Zygmuntowskie, Wazów. Potem udamy się do Dzwonu Zygmunta, który znajduje się w Wieży Zygmuntowskiej i został ufundowany przez Zygmunta I Starego. Potem zobaczymy Zamek Królewski, gdzie żyli ówcześni władcy oraz znajdują się tam także arrasy, czyli pięknie zdobione tkaniny zamówione przez Zygmunta Augusta wykonane w Brukseli. Powrót do miejsca zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd z Krakowa do Oświęcimia, miejsca gdzie znajduje się jeden z byłych obóz koncentracyjny w Polsce, czyli Auschwitz- Birkenau. Na miejscu dostaniemy edukator wraz z słuchawkami, aby sprawnie i z wyrazami szacunku trwało zwiedzanie tego miejsca. Teren obozu ma wyznaczone bloki i miejsca, które można zwiedzić. Jednym z takich miejsc jest wystawa stała, znajdująca się w blokach 4,5,6,7 i 11. Znajdziemy tam oprócz fotografii dokumentalnych, fotokopii dokumentów, modeli, rzeźb, wykorzystane są w niej eksponaty historyczne między innymi: ubrania więźniarskie, prycze i inne sprzęty w jakie były wyposażone pomieszczenia więźniarskie, rzeczy odebrane deportowanym Żydom. Również na terenie Muzeum udostępnione są zwiedzającym wystawy narodowe. Po zwiedzaniu, powrót do domu.

CENA ZAWIERA

 • 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje
 • usługę przewodnicką po Wieliczce, po Krakowie, po Auschwitz- Birkenau

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
Istnieje możliwość zamówienia transportu autokarowego lub rezerwacji biletów PKP do Krakowa.

Prosimy o kontakt w sprawie kalkulacji imprezy.

Close Menu