Informacje dla nauczycieli, opiekunów i organizatorów

Proste do załatwienia - Nie zajmowali się Państwo nigdy organizacją wycieczki ? Nie wiedzą, jak do tego podejść ? Jakie są wymagane dokumenty, formalności oraz co trzeba zrobić, żeby impreza turystyczna doszła do skutku ? Prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Wyjaśnimy krok po kroku całą procedurę oraz osobom zainteresowanym przekażemy stosowne materiały reklamowe pomagające w organizacji wyjazdu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Na życzenie podamy link do strony gdzie znajdą Państwo wszystkie niezbędne dokumenty wymagane przy organizacji wycieczki szkolnej lub zielonej szkoły. Dysponujemy gotowymi dokumentami niezbędnymi przy organizacji wycieczki - regulamin wycieczki z podstawami prawnymi, regulamin wycieczki dla uczniów, oświadczenie rodziców, oświadczenie ucznia, harmonogram wycieczki, karta wycieczki, warunki ubezpieczenia, warunki uczestnictwa, certyfikaty, zezwolenia. Komplet dokumentów w jednym miejscu.

DIETA DLA NAUCZYCIELI - BIURO PRZEWIDUJE WYNAGRODZENIE W POSTACI DIETY DLA NAUCZYCIELA ORGANIZUJĄCEGO, WIĘCEJ INFORMACJI W BIURZE LUB TELEFONICZNIE

OPIEKUNOWIE GRATIS - Przy wyjazdach grup zorganizowanych, przewidujemy miejsca gratis dla opiekunów/organizatorów. Proponujemy darmowe miejsca dla opiekunów/organizatorów, tak aby zgodnie z przepisami - 1 opiekun przypadał na 15 uczestników. Zgodnie z przepisami opiekun na wycieczce szkolnej może jednocześnie pełnić funkcję kierownika wycieczki. AKT PRAWNY MEN >>

BILETY WSTĘPU DLA OPIEKUNÓW - Przy wyjazdach grup zorganizowanych, biuro pokrywa koszt wszystkich wstępów dla uczestniczących w wycieczce opiekunów / tam, gdzie korzysta z nich grupa znajdująca się pod ich opieką (zapewniamy 1 bilet dla opiekuna na każde płacące 15 os - uczestników)

FAKTURY VAT DLA INDYWIDUALNYCH UCZESTNIKÓW - Podstawą wystawienia fv jest zawarta umowa. Uczestnicy zgłaszani przez Państwa, chcąc otrzymać indywidualną fv muszą podpisać z nami osobną umowę na realizację imprezy turystycznej. W praktyce wygląda to tak, że wysyłamy do szkoły aneks zmniejszający za porozumieniem stron liczbę uczestników w grupie szkolnej, a każdemu z uczestników indywidualnie zgłaszających udział w wycieczce wysyłamy umowę. Faktury VAT wystawiane są zgodnie z przepisami do 14 dni od daty zakończenia imprezy turystycznej i dopiero po otrzymaniu odesłanej, podpisanej umowy. W treści faktur i umów nie wpisujemy informacji niezgodnych z prawdą. Wycieczki szkolne nie są koloniami, obozami wypocznykowymi dla młodzieży. Wpisujemy informacje oddające rzeczywisty charakter wyjazdu, np. impreza turystyczna, wycieczka szkolna, wyjazd edukacyjny, wyjazd edukacyjno-wypoczynkowy, wczasy, wyjazd integracyjny dla młodzieży, szkolenie, etc. Podpisanie indywidualnej umowy jest możliwe tylko przed wyjazdem. Nie ma możliwości podpisania umów w trakcie trwania wyjazdu i po jego zakończeniu. Biuro w takim wypadku nie wystawi faktur indywidualnych. Pomimo indywidualnych umów - uczestnicy nadal mogą rozliczać się i wpłacać kolejne raty razem z grupą. 

JAK OBLICZAMY CENĘ w EURO/USD/GBP  - Część ceny podana w walutach jest składową całej ceny za imprezę turystyczną i nie jest przeznaczona na bilety wstępów. Jest to kwota podana w walucie, którą przeliczamy na PLN 1,5 miesiąca przed wyjazdem wg kursu sprzedaży banku Milenium.

NIEOPROCENTOWANE RATY - Przyjmujemy należność w całkowicie nieoprocentowanych ratach. Wcześniejsze przygotowanie wyjazdu pozwala na łatwiejsze zebranie wymaganej kwoty i podzielenie jej na większą ilość, mniejszych rat. Nie pobieramy żadnej prowizji ani opłat z tytułu ratalnych wpłat. Przy podpisaniu zaliczki wpłacają Państwo zaliczkę, reszta należności wpłacana jest na podane w umowie konto w kilku, nieoprocentowanych ratach.

DOKUMENTY DO POBRANIA - w zakładce "Certyfikaty" znajdują się wszystkie potrzebne dokumenty oraz warunki uczestnictwa. 

FACEBOOK - Na bieżąco zamieszczamy informacje dotyczące promocji, wolnych miejsc oraz przygotowanych ofert specjalnych. Jeśli chcą Państwo być na bieżąco - zapraszamy do wycieczki do Krakowa na Facebook'u - "Wycieczki szkolne i nie tylko". 

Informacje dotycząca przebiegu wycieczki - Każdorazowo, przy podpisaniu umowy, omawiamy szczegółowo program oraz pytania dotyczące realizacji wycieczki szkolnej oraz jej przygotowania. 

Jeśli Państwo sobie życzą - przedstawiciel biura poprowadzi spotkanie informacyjne dla rodziców i uczestników wycieczki organizowanej w Państwa szkole. 

PROGRAMY NA ŻYCZENIE- Jeżeli nasze standardowe programy wycieczek nie spełniają Państwa oczekiwań - przygotujemy specjalny program zwiedzania zgodnie z Państwa zamówieniem. Jeżeli proponowany przez Państwa program jest niewykonalny w zgodzie z obowiązującymi przepisami /np. czas pracy kierowców/ zastrzegamy sobie prawo odmowy jego realizacji lub modyfikacji tak, aby organizacja i przebieg imprezy turystycznej odbywały się w zgodzie z obowiązującym prawem. Nie pobieramy żadnych opłat ani prowizji za przygotowanie dodatkowych programów na życzenie.

Close Menu